Lätis varastati suurel hulgal elektroonikaseadmeid, pättideni viiva info eest ollakse valmis maksma 200 000 eurot

Foto: Shutterstock

Möödunud nädalavahetusel varastati Riia lennujaama läheduses asuvast ELKO grupile kuuluvast laohoonest suurel hulgal elektroonikaseadmeid. Vargus osutus nõnda suureks, et ettevõte on valmis maksma info eest, mis viib varastatud seadmeteni kuni 200 000 eurot.

Ettevõtte esindaja ütles Geeniusele, et varguse tõttu saab eeldada, et terve Ida-Euroopa mustale turule paisatakse peagi suurel hulgal müügile mobiiltelefone ja muid tehnikaseadmeid.

Kindlustusfirma palkas eradetektiivid

Läti rahvusringhäälingu sõnul pandi Riia lennujaama lähistel möödunud nädalavahetusel toime suurejooneline organiseeritud kuritegu, mil kahe päeva vältel tühjendati ELKO grupile kuuluvat laohoonet. Ettevõtte pressiesindaja Māra Skudra kinnitas Geeniusele varguse toimumist, kuid oli detailide osas väga napisõnaline.

Skudra sõnul said vargad enda kätte mobiiltelefone, sülearvuteid, protsessoreid, mälukaarte ning muid seadmeid, kuid ta ei soostunud avaldama, milliste tootjate seadmetest käib jutt.

Tulemusliku informatsiooni eest, mis viib varastatud seadmeteni on ELKO grupp valmis maksma 200 000 eurot. Tänase hommikuse seisuga ei ole ühtegi vihjet firmale veel laekunud.

Lisaks Lätis algatatud juurdlusele on vargust hakanud uurima ka kindlustusfirma palgatud eradetektiivid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.