Uudis

Leke: Uus ja lihtsustatud Windows 10X tuleb ka tavalistele arvutitele

Uus Windows 10X reklaamiti algselt välja kui volditavate seadmete operatsioonisüsteem.

Microsofti lekkinud sisedokumentidest selgub, et kuu alguses välja kuulutatud uus operatsioonisüsteem Windows 10X tuleb ilmselt ka tavalistele sülearvutitele, mitte ainult uutele volditavatele seadmete, nagu see alguses välja reklaamiti.

Algselt pidi Windows 10X olema tavalise Windows 10-ga paralleelselt arendatav operatsioonisüsteem, mida kasutaksid ainult firma enda Surface Neo seadmed ja sarnased kahe ekraaniga volditavad arvutid, mida hakkaksid tegema teised tootjad.

Nüüd aga selgub, et lekke kohaselt tuleb lihtsustatud ülesehitusega Windows 10X ka tavalistele sülearvutitele. Dokumentidest selgub, et mingeid erisusi seadmetel ei tehta ja uus Windows 10X on mõeldud eelkõige puuteekraaniga arvutitele, kusjuuresvana tuttavat Start-menüüd kutsutakse nüüd Launcheriks ning see on veelgi kontekstitundliku, suutes ühendada paremini kohaliku ja veebiotsingu.

Windows 10X paneb ka suurema rõhu Windows Hello virtuaalassistendile nig näotuvastusega sisselogimisele. Kohe arvutit sisse lülitades logib Windows 10 sind sinu kontole sisse, sisselogimisakent sulle ei pruugi näidatagi. Lisaks läheb väljavahetamisele ilmselt File Explorer, mille asemel tuleb suuremate ikoonidega ja lihtsustatum Modern File Explorer.

Peale selle läbivad lihtsustamiskuuti ka Action Center ja teavitusmenüü, kus tuuakse prominetsemale kohale mobiilse kasutaja jaoks olulisemat infot, nagu näiteks akukestvus ja võrguinfo.

Windows 10X peaks arvutitesse jõudma järgmise aasta lõpus. Mis saab tavalisest Windows 10-st, kas kasutajal on valida, kumba kasutada ja kuidas see hakkab täpselt suhestuma uue 10X-iga, see on veel selgusetu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.