Uudis

Lennurežiimist saab ajalugu ning peagi on võimalik lennukis helistada ja internetti kasutada

Varsti ei pea lennukis enam lennurežiimi kasutama.Foto: Shutterstock

Koos telefonide populaarsuse tõusuga tuli kaasa ka kohustus lennukis seadmed välja lülitada, ning hiljem, lennurežiimile panna. Nii on ka praegu, mil iga lennu alguses teatatakse, et mobiiltelefonid tuleb välja lülitada.

Euroopa Liidus saab aga lennurežiimist peagi ajalugu, sest Euroopa Komisjon kaasajastas paari seadust, mille tulemusel saavad lennufirmad tulevikus paigaldada lennukitesse 5G internetti edastavaid seadmeid ning reisijad saavad seda internetti kasutada.

Mõned lugejad on ehk lennu ajal lennurežiimi maha võtnud ning märganud, et andmesidet ei saa endiselt kasutada. See on sellepärast, et näiteks mere või ookeani kohal olles, kus lennukid tihti lendavad, ei ole levi.

Tulevikus saavad aga lennufirmad ise reisijatele kiiret internetti vahendada. Selleks tuleb õhusõiduki pardale väike baasjaam, mis edastab internetti ka seal, kus seda muidu ei ole. Aeg näitab, kas teenus on tulevikus tasuta või hakkab midagi ka maksma.

Lennukis kasutatavaid 5G sagedusi on Euroopa komisjon hoidnud juba 2008. aastast alates ning nüüd lähevad need laiemalt kasutusse.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.