Uudis

Levikom lubab lähipäevil suurt investeeringut ja võlgade maksmist

Kas Tele2, Elisa või Telia ostab Levikomi ära?

Võlgadega maadlev sideoperaator Levikom lubab, et juba lähemate päevade jooksul teatavad nad suurest investeeringust. Pildil Levikomi tegevjuht Peep Põldsamm.Foto: Postimees/Scanpix

Alles möödunud aasta lõpus võlgades olnud Levikom on taaskord maksmata arvetega kimpus. Firma juhatuse esimees Toomas Peek ütles Geeniusele, et arved saavad klaaritud hiljemalt täna (9. mai) hommikuks ning suure investeeringu kaasamine rahamurede lõpetamiseks on päevade küsimus.

Mullu detsembris jõudis meediasse info Eesti ühe suurima IT-äritaristuteenuste ja -lahenduste pakkuja Levikom jõudmisest Julianus Inkasso võlgnike nimekirja. Toona väitis firma, et võlgade põhjuseks on liiga suur liitumisavalduste arv, mille menetlemiseks pole ettevõttel piisavalt vahendeid.

Aprilli lõpus jõudis Levikom uuesti Julianus Inkasso võlgnikke sekka. Inkassofirma juhataja Oliver Markvarti sõnul on Levikomi võlgnevus seotud mitmete tasumata arvetega, mis on valdavalt eelmisest aastast.

“Nad on tellinud meie klientidelt arvutite riistvara, koolitusi ja ka näiteks tarkvara litsentse. Võlgniku esindajad on küll suhtlemisaltid, aga saadud teenuste ja kaupade eest tasumise osa jätab neil tugevalt soovida,” ütles Markvart.

Eile, 8. mai, õhtupoolikul ajakirjanikule saadetud e-kirjas kinnitas Peek, et üritab kohe selgust saada, mis võlgades on küsimus.

“Kui saan kätte raamatupidaja ja võlgadest ülevaate, siis kas täna õhtul (8. mai õhtul toim.) või hiljemalt hommikul (9. mai hommikul toim.) on võlad klaaritud,” kinnitas Peek.

Täna hommikuks oli Levikom ära tasunud 4700 euro eest maksmata arveid.

Lisaks võlgadele inkassofirma ees on Levikomil maksuvõlgasid ka maksu- ja tolliameti ees. Võrreldes mullu detsembriga on need küll kahanenud pea 260 000 eurolt 175 000 euroni.

Kas Tele2, Elisa või Telia ostab Levikomi ära?

Detsembris ERRile antud intervjuus ütles ettevõtte juhatuse esimees Peep Põldsamm, et nõudluse rahuldamiseks on vaja investeerida 10-15 miljonit eurot.

Toona lootis ettevõte kuni 15 miljonilise investeeringu viia lõpule paari kuu jooksul. Geeniusele ütles Peek, et investeeringu esimese etapi avalikustamine on päevade küsimus, kuid lisas hiljem, et investeeringu suuruse ja muu sellega seonduva avaldab Levikom lähinädalal.

“Töö Levikomi kasvu toetavate investeeringute kaasamise ettevalmistamiseks on käinud terve selle aja ning esimese etapiga avalikuks minemine ei ole täna enam kuude, vaid pigem päevade küsimus”, ütles Peek.

Peegi sõnul ei saa nad investeeringu üksikasju enne õiget päeva avaldada.

Detsembrikuises ERRi intervjuus küsis ajakirjanik Põldsammi käest, kas Levikom müüb end Elisale, Tele2-le või Teliale maha. Sellele küsimusele jättis Põldsamm toona otseselt vastamata, vaid ütles, et strateegilised investorid tunnevad Levikomi vastu huvi.

Praegu lükkas Peek ümber võimaluse, et mõni kolmest Eesti sideoperaatorist kavatseb Levikomi praegu ära osta.

“Levikomil ei ole nimetatud firmadega olnud mittemingisuguseid läbirääkimise peale neilt igapäevaste teenuste ostmise ja arveldamise küsimuste. Seega teie pakutud uudist kindlasti seekord ei tule,” ütles Peek.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.