Uudis

LG hakkab tootma väiksemaid ja odavamaid OLED-telereid

LG OLED telerid.Foto: Shutterstock

LG Display kuulutas CES-i tehnoloogiamessil, et firma hakkab tootma 42-tolliseid OLED-teleripaneele, mis teeb tehnoloogia tarbijatele soodsamaks ja kättesaadavamaks.

OLED on viimastel aastatel saanud tugevaks konkurendiks LCD-teleritele. Võrreldes LCD-teleritega suudavad OLED telekad näidata sügavat musta tooni ja samuti ei kannata pildikvaliteet ega heledus, kui vaatad telerit nurga alt.

LG uudis aga märgiline, sest 42-tollise ekraani näol on tegemist kõige väiksema OLED-paneeliga maailmas. Seni on LG tootnud 48 kuni 88 tolliseid OLED teleripaneele.

Praegu maksavad 48-tollised OLED-telerid Eestis 1300-1500 eurot, seega võiks oodata, et 42-tollise saab kätte mõnisada eurot soodsamalt. Võrdluseks, et 42-tollise LCD-teleri saab vajadusel osta ka 200 euroga.

Tasub teada, et LG Display tegeleb teleripaneelide tootmisega ja ise otseselt tarbijaelektroonikat ei müü, seda teeb LG Electronics. LG Display OLED tehnoloogial põhinevaid telereid müüvad lisaks LG Electroncsile ka näiteks Sony.

LG Display on ainuke firma, kes hetkel OLED tehnoloogiat kasutab. Samsungil on küll näiteks oma QLED-telekate seeria, kuid nende näol on tegemist siiski LCD edasiarendusega.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.