Uudis

LHV esitles ametlikult NFC pangakaarti, millel on üks maailmas unikaalne omadus

lhv_kaart_7.jpg
LHV NFC pangakaart. Foto: Rene Suurkaev

LHV esitles täna esimese pangana Eestis ametlikult oma NFC ehk viipemaksega pangakaarti, millel on panga juhi sõnul ka üks maailmas unikaalne omadus.

LHV asendab kõik välja antavad tavalised pangakaardid NFC kaartidega ehk kõigi kaartidega toimivad ka viipemaksed.Sellist pangakaarti saab kasutada nagu tavalist kaarti, kuid alla 10-eurose makse puhul võib kaardiga maksta ka viibates. Viipemakse tegemiseks piisab kaardi terminali juures viipamisest ja tehing on sooritatud. Kui summa ületab 10 eurot, siis tuleb sisestada ka kaardi PIN kood.

LHVPanga juhatuse esimees Erki Kilu ütles esitlusel, et osast meediakajastusest võib olla jäänud ekslik mulje, nagu üle 10-eurose makse puhul piisab viipamisest ja PIN-koodist – tegelikult tuleb suurema arve tasumisel kaart siiski kaarditerminali lükata ning siis PIN-kood sisestada.Tema sõnul on ligi25 000-st Eestis kasutusel olevast kaarditerminalist LHV välja andnud tuhatkondja nendest suurem osa juba toetab NFC makset.

Lisaks on tema sõnul LHV kaardil ka üks omadus, mida mujal maailmas ei kohta. Nimelt saab sellega ka sularahaautomaadis viibata ja kaarti ei pea masinasse sisse pistma. Sularaha saamiseks on vaja aga kindlasti sisestadaPIN kood. NFC toe tunnebsularahaautomaatidel ära sellest, et nende peal on taoline must karp:

"Meile teadaolevalt on varasemalt kasutusel küll NFC tehnoloogiat kasutavad sularahaautomaadid, näiteks Lõuna-Euroopas, kuid nende puhul on NFC side ühendatud kaartide magnetribaga või kasutatakse mõnda pangasisest lahendust," rääkis panga kommunikatsioonijuht Priit Rum. "LHV lahendus on unikaalne selle poolest, etseisneb kõigi kaardiorganisatsioonide poolt tunnustatud EMVCo standardil põhineva kontaktivaba kiibi kasutamises. Kontaktivaba kaardikiibi kasutamine sularahaautomaatides on alles väljatöötamisel ning meie käsutuses on tootja eksklusiivselt meile piloteerimiseks jagatud tarkvara, mida plaanitakse laiemalt pakkuda alles selle aasta lõpus."

Viipemaksevõimalusega kaardi kuutasu on LHV erakliendile 1 euro ja ärikliendile 2 eurot. Ühtlasi kaob uute kaartide tulekuga ära senine võimalus ühendada ühele kaardile nii deebet- kui krediitkaardi omadused, mille järele on Kilu sõnul olnud väga väike nõudlus.

Fotod: Rene Suurkaev

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.