Uudis

LHV kliendid on langenud Smart-ID pettuse ohvriks

LHV logo Tallinnas asuva Cityplaza hoone katusel.Foto: Mihkel Maripuu, Postimees, Scanpix

LHV panga pressiesindaja sõnul on täna alguse saanud õngitsussõnumite laine käigus juba mõned nende panga kliendid kurikaeladele edastanud oma Smart-ID koode.

Kurikaelad hakkasid täna pärastlõunal saatma välja SMS-e, millega üritatakse kasutajatele nende teadmata Smart-ID kontosid luua. LHV on pettusest informeerinud politseid ning sellest on teadlik ka riigi infosüsteemi ameti intsidentide käsitlemise osakond CERT-EE.

Pettuse ohvrid peavad panka sellest kiirelt informeerima

LHV pressiesindaja Priit Rumi sõnul peavad pettuse ohvriks langenud kliendid sellest panga klienditeenindust võimalikult kiirelt informeerima.

Klientide poolt pangale edastatud informatsiooni kohaselt on mõned kliendid juba sisestanud Smart-ID konto PIN-koode kurikaelade loodud veebilehel. Rum ei osanud öelda, kas mõne sellise kliendi kontolt on raha varastatud.

Panga esindaja sõnul tegelevad nad praegu selle nimel, et õngitsusega tegelevad veebilehel võetakse kiirelt maha. LHV on pettusest informeerinud politsei- ja piirivalveametit.

“Kui inimesed sellise sõnumi saavad, siis tuleks alati kontrollida, et keskkond kuhu hakatakse sisse logima on õige ja tegu on ametliku panga veebilehega,” ütles Rum.

Pressiesindaja sõnul on suureks häirekellaks see, kui panka sisselogimisel küsitakse PIN2 koodi.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.