Uudis

LHV pani TransferWise’iga koostöö ametlikult käima

LHV ja TransferWise’i koostöö, millest Geenius esimesena Eestis detsembris kirjutas, läks tänasest ametlikult käima. Eesti panga kliendid saavad rahvusvahelisi valuutaülekandeid teha nüüd läbi TransferWise’i, mis peaks pakkuma nii kiiremat teenust kui ka soodsamat teenustasu.

Välismaksed läbi idufirma toimuvad ainult panga elektroonilistes kanalites, s.t mobiiliäpis ja internetipangas. Võimalus ilmub nähtavaks, kui LHV äpis ülekande tegemisel valida sihtvaluutaks mõni muu peale euro. Hetkel saab LHV-s läbi TransferWise’i makseid teha viide kõige levinumasse välisvaluutasse, milleks on USD, GBP, SEK, INR ja AUD. Muude valuutamaksete puhul toimub tavaline välismakse.

TransferWise’i kaasasutaja Kristo Käärmann ütles koostöö alustamise puhul, et see on eriline kahe asja poolest. Esiteks teeb LHV pangana maailmas unikaalset koostööd startup-firmaga nagu TransferWise. Teiseks pakub LHV nüüd võimalust teha valuutamaksed turu keskkursiga, mis on samuti ainulaadne, kuna TransferWise kasutab just turukurssi.

Käärmann: raskeim osa on inimeselt makse vastuvõtmine

Käärmanni sõnul on firma valmis API ehk tehnilise liidese kaudu pakkuma valuutamakseid ka teistele partneritele peale pankade nagu näiteks mobiiliäpid või e-teenused, aga ta ei kiirustanud võimalikke partnereid nimetama. “Jaa, tahame seda teha küll, aga integratsioonidel peab olema mõte. LHV puhul oli see mõte – TransferWise’i teenus [internetipanka] integreerida – nii selge, sest inimese raha on pangas,” rõhutas Käärmann, et firma otsib kohti, kus klientidele kõige kasulikum olla.

Partnerluse pangaga nagu teebki TransferWise’i jaoks lihtsaks see, et klient on juba ülekannet tegemas. “Alati on suurim probleem see, kuidas me saame kasutaja raha kätte, et see õigesse kohta toimetada. See on võimalik, aga kasutaja jaoks ebameeldiv ja pangad ei taha seda maailmas ka lihtsamaks teha,” selgitas Käärmann. Näiteks mõnes muus mobiiliäpis või e-teenuses kliendilt raha vastuvõtmine võib tähendada, et klient peab teenusest väljuma ja minema näiteks interneti- või mobiilipanka ülekannet tegema. “Raha sihtkohta toimetamine on üldjuhul palju lihtsam,” rääkis Käärmann valuutaülekande töötlemisest.

“Me oleme valivad selles suhtes, et tahame teha midagi sellist, millest inimestele on kasu,” ütles Käärmann vastuseks võimalusele, et TransferWise vahendaks kasutajate makseid Facebooki-laadses äpis. “Kui Facebooki TransferWise’iga liidestamisest pole inimestele kasu, siis pole seda ka mõtet teha,” lisas ta.

LHV ja TransferWise tähistasid täna ühiste koostöö alustamist suure sõbrakandmisüritusega Tallinna kesklinnas, millest võttis osa ligi 150 kahe firma töötajat.

Fotod: Rene Riisalu

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.