Uudis

LHV pank tahab viipemakse piiri tõsta: Eesti 10-eurone piir on kahjuks üks konservatiivsemaid

1ev24aug15a13.jpg

Viipemaksega saab Eestis maksta vaid kuni kümneeurost arvet ja hiljuti kommenteeris Geeniusele Swedbanki esindaja kindlas kõneviisis, et selle aasta jooksul limiiti ei muutu. Tarbijad pole aga nii väikse limiidiga rahul ja samuti ka teine Eesti pank, kes viipemaksetega kaarte välja annab.

LHV jaepanganduse juht Andres Kitter ütlesGeeniusele, et ehkki viipemakset võimaldavaid kohti on aina lisandumas, pärsib nende kasutamist ka liialt väike limiit.

“Kahjuks on Eesti oma 10-eurose makselimiidiga üks konservatiivsemaid viipemakseid lubav riik. Paljudes Euroopa riikides on vaikimisi limiit 25 eurot, mis oleks ka Eestis mõistlik limiit,” ütles Kitter.

Selle aasta suvi võib olukorda tuua aga muutuse, kuna just siis võetakse viipemaksete limiit taas arutluse alla.

“Ligemale aasta tagasi, kui kohalikud pangad otsustasid 10-eurose maksimaalse limiidi, lepiti muuhulgas ka kokku, et 12 kuu möödudes vaadatakse kehtestatud limiit üle. Me oleme endiselt veendunud, et 25 eurone limiit oleks Eestile kohane ja teeme endast oleneva, et limiit saaks tõstetud mõistliku tasemeni,” lisas ta.

NFC tehnoloogiaga kontaktivabasid ehk viipemakseid saab Eestis teha Swedbanki, Nordea ja LHV panga kaardiga, samuti Pocopay kaardiga.

Foto: LHV juht Erki Kilu võtab pangaautomaadist kümme eurot (Eero Vabamägi/PM/Scanpix)

Täiendatud 16.01.017 14:45: Algselt väitis artikkel, et Eestis on võimalik NFC maksega maksta vaid Swedbanki, LHV ja Pocopay kaartidega. Tegelikult pakub NFC maksevõimalusega kaarte ka Nordea pank.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.