Uudis

LHV uus NFC pangakaart on senisest kallim, Swedbankil mitte

swedbank_nfc.jpg

Sel sügisel jõuavad NFC toega ehk kontaktivabad pangakaardid ilmselt Eestis massidesse, sest selliste kaartide väljastamisest on teatanud nii LHV kui Swedbank.

Eesti kapitalil põhinev LHV pank teatas eile, et nende kliente ootab ees pangakaartide valiku uuendus. Panga sõnul hakatakse augusti lõpust klientidele väljastama NFC toega deebet- ja krediitkaarte, millel onviipemakse võimalus.Tänu NFC tehnoloogiale saab uute kaartidega kuni 10-euroste ostude eest tasuda ilma pangakaarti makseterminali panemata ning PIN-koodi sisestamata. 10-eurone limiit on Eestis tegutsevate pankade omavaheline kokkulepe, mis vaadatakse üle järgmise aasta suvel.

Tänu viipemakse võimaluse lisamisele tõstab LHV augusti lõpust deebet- ja krediitkaartide kuutasusid. Erakliendile on uue kaardi kuutasu 1 eurot ja ärikliendile 2 eurot. Nooremad, kui 26-aastased kliendid saavad LHV pangakaarte kasutada teenustasuta.

NFC toega makseterminale lisandub kiirelt

Oma töötajate abiga on juba paar nädalat viipemaksevõimalusega NFC pangakaarte testinud Swedbank. Testimise eesmärk on välja selgitada NFC maksetega seonduvad kitsaskohad ning veenduda, et süsteemid oleksid avalikuks lansseerimiseks valmis.

Kui LHV tõstab tänu NFC võimaluse lisandumisele pangakaartide kuutasusid, siis Swedbanki pressiesindaja Mart Siilivaski sõnul nemad seda teha ei kavatse. Uute kaartide väljastamist klientidele alustatakse 22. augustil.

Swedbank alustas uute kaartide testimist kindlate kaupmeeste juures Tallinnas, Pärnus, Narvas, Kärdlas, Kuressaares, Haapsalus, Viljandis ning isegi Kihnu saarel. Geeniusele teadaolevalt aktiveerib pank järgmise nädala lõpuks NFC maksevõimaluse veel ligikaudu 1200 makseterminalil üle terve Eesti.

Tänavu veebruaris alustas NFC pangakaartide jagamist klientidele Pocopay. Kui esialgu ei saanud Pocopay kaardiga makstamitte kuskil, siis tänaseks saab nende NFC pangakaardiga makseid sooritadaühes Wayne's Coffee kohvikus ning kahes Hesburgeri restoranis.

Foto: Swedbanki NFC pangakaart (Ronald Liive)

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.