LHV uus teenus laseb ettevõtjal ühe klikiga ka maksud ära maksta

LHV logo Tallinnas asuva Cityplaza hoone katusel.Foto: Mihkel Maripuu, Postimees, Scanpix

Maksu- ja tolliamet (EMTA) esitles koos LHV pangaga täna väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele suunatud lahendust, mis lihtsustab töötajatele palga väljamaksete süsteemi.

Uus lahendus võimaldab ettevõtetel töötajatele palka maksta otse LHV internetipangast. Süsteem arvutab automaatselt välja tööjõumaksud, mis kaasnevad palga väljamaksmisega.

EMTA maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi sõnul on uus süsteem arendatud küll koostöös LHV-ga, kuid seda on võimalik kasutama hakata ka kõigil teistel pankadel ning isegi idufirmadel.

“Meie eesmärk on kaotada ära vajadus liikuda erinevate keskkondade vahel, et oma maksukohustust täita. Soovi korral peab andmete edastamine olema ettevõtjatel võimalik ka nende süsteemide kaudu, millega nad niigi igapäevaselt toimetavad,” selgitas Liivamägi.

800-eurose netopalga maksmisel LHV internetipangas arvutatakse automaatselt välja, et riigimaksud on 539 eurot ja 41 senti. Foto: kuvatõmmis

“Ettevõtjate ja riigi vahelise andmevahetuse automatiseerimise ning eeltäitmise suurendamisega on võimalik märkimisväärselt vähendada aega, mis ettevõtjatel kulub riigiga suhtlemisele ning mille võrra nad saavad panustada enam oma ettevõtte arendamisse. Järgmisena on kavas vähendada andmete esitamise koormust majandustarkvara kasutavate ettevõtetele, kui „Aruandlus 3.0“ projektiga on alates järgmisest aastast võimalus töötasudega seotud maksuinfot edasta maksuhaldurile oma majandustarkvara kaudu,” lisas Liivamägi.

Palgamakse teenust saab kasutada kuue eraisikule tehtava väljamakse puhul:

  • palk
  • juhatuse liikme tasu
  • võlaõigusliku lepingu järgne tasu (nt töövõtuleping)
  • haigusraha
  • sotsiaalmaksu miinimummäära tasumine
  • maksustatava dividendi väljamakse

Vanaviisi tuleb deklareerida teist tüüpi töötajale tehtavad väljamaksed ja väljamaksed mitteresidentidele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.