Uudis

Liiklusõnnetuse põhjustanud naise auto kutsus talle politsei

car-crash.jpg

Silmapiirile on kerkinud aeg, kus isesõitvad autod lubavad senisest palju vähem liiklusõnnetusi, kuid targad autod jälgivad meie käitumist juba praegu, nagu näitas avarii Floridas.

Sellest sai üpris häbiväärsel viisil teada 57-aastane Cathy Bernstein, kes põhjustas kaks liiklusõnnetust ning põgenes sündmuskohalt. Hetk hiljem sai politsei kõne, mille teises otsas ei olnud mitte süümepiinades Cathy, vaid tema Ford.

Paljudesse autodesse on sisse ehitatud turvasüsteem, mis on mõeldud teavitama politseid pärast autoavariid juhul, kui reisijad ise on teadvusetud või liikumisvõimetud. Süsteem edastab politseile telefoni teelauto mudeli, kellaaja jaGPS koordinaadid, kui auto õhkpadi aktiveerub võikütusepumpseiskub. Mõlemad juhtuvad tavaliselt peale suuremat kokkupõrget. Tuleb välja, et süsteem ei aita mitte ainult teadvusetuid reisijaid, vaid ka neid, kes oma põhjustatud õnnetust varjata püüavad.

Politsei võttis Bernsteiniga ühendust, kes eitas juhtunut ja selgitas, et tema pole üheski avariis osalenud. Kui politsei teatas talle, et tema auto on naise eest juba õnnetustest teatanud, muutus naise jutt. Politsei võttis ta vahi alla ja viispärast esmaabi andmist vanglasse. Iroonilisel kombel raviti üht tema liiklusõnnetuse ohvrit, Anna Prestonit samas haiglas kus Bernsteinigi. „Ma läksin mööda ja märkasin teda. Mul on tunne, et tal oli hullem õhtu kui minul,“ sõnas Preston uudisteportaalile ABC Chicago.

Aastaks 2018 peab iga Euroopa Liidus müüdud auto omama sarnast turvalahendust. Selline süsteem peaks hinnangute kohaselt ära hoidma umbes 2500 inimohvritaastas. Esialgsete plaanide järgipidi seadus rakenduma juba 2015 aastaks, kuid see hilineb autotootjate tõttu, kes ei suuda piisavalt kiiresti juriidilisi ning tehnilisi lahendusi välja töötada.

Avafoto: Lömmis ninaga auto (Daniel X. O'Neil/Flickr/CC)

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.