Uudis

Liiklusõnnetusse sattus järjekordne Tesla, mida juhtis autopiloot

Tesla autopiloodi probleemidest saabub üha rohkem teateid. Kui kevadel hukkus autopilooti kasutanud juht, siisjuuli alguses sattus liiklusõnnetusse veel üks Tesla ning juhi sõnul tüüris autotõnnetuse hetkel autopiloot.

Seekord sattus õnnetusse Tesla Model X-iga AmeerikaDetroidist pärit mees, kes ütles politseile, et hetkel kui auto tee pealt välja sõitis ja üle katuse rullus, oli sellel aktiveeritud autopiloodi funktsioon. Autos viibinud mees ning tema väimees pääsesid õnnetusest kergemate vigastustega.

Tesla sõnul ei ole neil praeguse seisuga andmeid, mille kohaselt oleks õnnetuse hetkel autopiloodi funktsioon aktiveeritud olnud, ning kuna kliendiga pole veel ühendust saadud, siis ei ole võimalik õnnetuse asjaolusid täpsemalt selgitada.

Asja uurinud politseinike raporti kohaselt sõitis auto kõigepealt vastu tee paremas ääres olevat piiret. Seejärel liikus auto vastassuunavööndisse ning põrkus vastu betoonist äärist ja rullus üle katuse. Juhi sõnul oli õnnetuse hetkel autol peal autopiloodi funktsioon.

Avafoto: Tesla

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses