Uudis

Linnapea: krüptorahade kaevanduse tulek näitab, et Paldiskisse tasub investeerida

Paldiski linnapea Tiit Peedu. Foto: Jaanus Lensment / Postimees

Jaapanlaste firma Blockhive ehitab Pakri poolsaarele mitme miljoni eest krüptoraha kaevanduse. Paldiski linnapea Tiit Peedu arvates on see igati tervitatav ettevõtmine ja ta ei näe probleemi, et selline uut tüüpi ärimudel otseselt töökohti linna juurde ei too.

“Tehnika- ja IT progressile ei saa kätt ette panna,” märkis linnapea. Ta tõi näite ajaloost, kui Inglismaal purustati masinaid, kuid masinad, seadmed ja tehased arenesid sellest hoolimata.

Linnapea ei näe selles probleemi, et jaapanlaste firma Blockhive regioonis uusi töökohti ei loo. “Ega isejuhtivad autod ka näiteks autojuhi töökohti loo. Ei saa elada mõttes, et kogu omavalitsuse tulu tuleb ainult palgatulumaksult. Siis peaks vähemalt 100 aastat ajalugu tagasi kerima.”

Peedu sõnul ilmneb krüptovaluuta kaevanduse loomise sammus selgelt Paldiski kui tuntud ja turvaline ettevõtluskeskkond. “Jaapanlaste tulek annab ilmselgelt signaali teistelegi, et Paldiskisse tasub tulla, tasub investeerida,” lisas ta.

Valimisliidu Uus Vald ridades Lääne-Harju valla piirkonnas kohalikel valimistel kandideeriv Aimar Altosaar kommenteeris, et isegi kui Blockhive OÜ töökohti ei loo, siis vajab ettevõte infrastruktuuri teenuseid ning ka abiteenuseid, nagu näiteks koristamine ja soojus, veega varustamist ning toob sedasi piirkonnale tulu.

“Selline ettevõte loob kindlasti töökohtade loomise sfääri, mis ei pruugi olla ettevõttes endas, aga sellega seonduvalt,” lausus Altosaar.

Ta lisas, et see on väärtus omaette, kui Pakri poolsaare keskkond on veelgi mitmekesisem ning ühe IT-valdkonna ettevõte rajamine on seal väga mõistlik.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.