Uudis

Loomehäkil nuputatakse äppe filmi, kirjanduse ja kunstide tarbeks

loomehakk.jpg

29-31. jaanuaril 2016 toimub Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakoolis üritus, mida korraldajad kutsuvad loomehäkiks. Eesmärgiks on arendada digitaalseid rakendusi loovaladel.

Korraldajad loodavad kokku tuua üle 100 IT- ja loomeinimese ning äriarendaja, et 48 tunni jooksul luua uusi tooteid ja teenuseid mitmetes valdkondades, nagu mängundus, filmitööstus, kultuuripärand, muusika, disain, televisioon, kunst, kirjandus ja etenduskunstid.

Martin Aadamsoo sõnul, kes on ürituse üks korraldaja ja inkubaatori Digix asutaja, on tegu esimese laiapõhjalise loomemajanduse hackathoniga Baltimaades. „Loomemajandus kasvab maailmas mühinal ja ükski loomevaldkond ei saa läbi digirakendusteta. Neid me Loomehäkil tegema hakkamegi,“ sõnas Aadamsoo.

Üritus algab reede pärastlõunal ideede esitlemisega. Seejärel moodustatakse meeskonnad ja asutakse mentorite juhendamisel häkkima. Pühapäeva õhtul esitletakse tulemusi žüriile, kes valib välja parimad lahendused, mida meeskonnad digitaalse loovmeedia inkubaatoris Digix edasi saavad arendada.

Ürituse kohta saab lisainfot Digix inkubaatori koduleheküljelt. Huvilised saavad end seal ka osalejaks registreeruda.

Avapilt: Digix

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.