Uudis

Lühike juhend üleöö Eesti üheks popimaks Instagrami kasutajaks saanud Ivo Linnale

KuiIvo Linna Eesti Laulu saate ajal Instagrami kontoavas, hakkas see minutitega koguma tuhandeid jälgijaid. Õhtu lõpuks oli Eesti ühe kuulsaimal lauljal juba üle 16 tuhande jälgija. Anname Iffile ja ka kõigile teistele värsketele Instagrami kasutajatele paar lihtsat soovitust, kuidas sotsiaalvõrgustikust maksimumi võtta.

Pildid pole ainsad

Kuigi Instagramis on suureks osaks pildid, on samuti äärmisel oluline piltide juurde kirjelduste lisamine. Nende abil saab paremini selgitada, mis pildiltoimub ning on suurem tõenäosus, et sinu jälgijad soovivad pildi juurde kommentaare lisada.

Teemaviited on olulised

Kui postitad pildi, siis lisa sinna juurde ka hulgaliselt teemaviiteid ehk hashtage. Nende abil saavad kõik huvilised sinu pildi kerge vaevaga üles leida. Seega kui postitad pildi Eesti Laulu poolfinaali stuudiost, siis pane kindlasti juurde viited #eestilaul2017, #poolfinaal ning ka näiteks #võit.

Nüüd kui keegi sellist teemaviidet otsib, leiab ta ka sinu pildi.

Pilte saab töödelda

Kui pilti postitad, on võimalik sellele lisada erinevaid filtreid. Nende abil saab anda oma fotole täiesti uue tasandi. Näiteks must-valge filtri lisamisel saab toonitada dramaatilisust ning kui lisad pruunika filtri, saad kerge vaevaga näidata, et käimas on midagi retrohõngulist.

Videod

Piltide kõrval saab postitada ka videoid. Kui seda teed, siis tee kindlaks, et need pole liiga pikad. Harilikult ei jaksa keegi Instagramis liiga pikkivideosid vaadata.

Ära koorma asja üle

Pilte tuleks postitada mõistliku intervalli tagant. Üks päevas on igati sobilik sagedus. Kui soovid aga oma elust rohkem pilte näidata, siis viipa ekraanil paremale ning postitada foto oma story’sse. Selle abil saavad inimesed seda vaadata endale sobival hetkel 24 tunni jooksul.

Saad teha ka otsevideot

Viibates avaekraanil paremale on võimalik alustada ka otsevideot. Selleks leia valik live. Otsevideot saavad vaadata need inimesed, kes parasjagu Instagramis on.

Jälgi ja armasta

Viimaks ei tasuks unustada ka teiste inimeste jälgimist ning nendega suhtlemist. Leia kontod, mis sulle huvi pakuvad ning asu neid jälgima. Kui nad postitavad midagi, mis sulle meeldib, siis jäta neile süda. Kui soovid pikemalt suhelda, on võimalik jätta ka kommentaar või saata neile otsesõnum.

Edu ja jaksu Instagramis!

Foto: Scanpix/PM/Mihkel Maripuu

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.