Uudis

Lunavaralaine järgmine ohver Eestis: Emor pani ennetavalt oma IT-süsteemid kinni

Foto: bvtpartners.ee

Uuringufirma Kantar Emor Eesti kontor teatas, et seoses küberrünnakuga on nende IT-süsteemid välja lülitatud.

“Alates teisipäeva 27. juuni hilisest pealelõunast on Kantar Emori IT süsteemid ennetava turvameetmena väljalülitatud, seda kooskõlas kogu WPP kontserni ennetavate meetmetega. Vabandame oma klientide, vastajate ja koostööpartnerite ees, et mitmed Emori andmebaasipõhised teenused ja vastamiskeskonnad ei ole ajutiselt kättesaadavad. Tegemist on vääramatu jõu olukorraga,” teatas firma.

Emori teatel on mõned WPP kontserni ettevõtted teisipäeval alanud küberrünnakus pihta saanud, mistõttu on teised ettevõtted nagu Kantar Emor kriisijuhtimise otsuse alusel ootel, et avada süsteemid probleemi lahenedes ja võimalikult ruttu.

Ettevõtte juht: otsene äriline kahju, me ei saa teenuseid osutada

Emori juhataja Karin Niinase ütles Geeniusele, et rünnak ei tabanud otseselt Emorit, haavata on saanud vaid osad emaettevõtte divisioonid. Sellegi poolest võeti aga vastu otsus IT-süsteemid ennetava meetmena sulgeda.

“See tähendab, et [suletud on] meie serverid, millele me ise pääseme juurde, ja need, mis osutavad klientidele andmebaasi-põhist teenust. Loomulikult ka vastajad ei pääse [küsitlustele] vastama,” selgitas Niinas, milliseid probleeme IT-süsteemide sulgemine uuringufirmale põhjustab.

“Meie töö klientide teenindamisel, analüüsimisel, andmetega tegelemisel seisab. Me ei saa teenuseid osutada. Meil on otseselt tegemist ärilise kahjuga.”

Niinas lisas, et andmete kogumise süsteemid ei ole siiski mõjutatud, lihtsalt nende kallal ei saa hetkel töötada. Ta lisas, et probleemi lahendamise kallal töötatakse, üritatakse leida, kuidas viirus levib ning paigaldatakse ka uusi viirusetõrjelahendusi, et probleemile lahendust leida. Kui probleemid saavad lahendatud, taasaktiveeritakse ka IT-süsteemid.

Täiendatud 11:05: lisatud ettevõtte juhi kommentaar

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses