Uudis

Ma käisin maailma suurimal mobiilimessil ja jälle oli teemaks 5G, mida polegi ju olemas

Pärast pikka väsitavat päeva maailma suurimal mobiilimessil MWC otsustasin sisse astuda Starbucksi, kus märkasin ülehinnatud kohvi limpsides enda kõrval tööd tegevat härrasmeest. Ta oli hoolega askeldamas esitluse kallal, mille pealkirjas oli midagi stiilis “5G on siin”.

Oli selge, et ka tema on siin mobiilimessil, kuid seda pealkirja vaadates leidsin end mõttelt: mida on tal veel öelda, mida pole juba öeldud?

Sel aastal mööda suuri ja laiu messihalle jalutades on võimatu mitte näha juttu 5G kohta. See on kõikjal. Tõsiselt.

Tulevik toob 5G lennumasinad

Iga teine messiboks, mis ette satub, on kuidagi seotud 5G tehnoloogiaga ning iga endast lugupidav firma kas räägib 5G-asjadest või on suisa messiboksi 5G kirjadega täitnud. Ning vapramad on Barcelonasse kaasa tarinud ka suured ekraanid või suisa traktori, et näidata, mida 5G tehnoloogia abil teha saab.

Intel näitas messil kaks-ühes ideearvutit, mil ka 5G tugi.

Ühes boksis näidatakse seda, kuidas 5G abil saavad kõik endale lennumasinad, teises aga seda, kuidas 5G abil need traktorid tööle panna. Kolmandas tehakse juttu sellest, kuidas isejuhtivad autod 5G abil võimalikuks saavad ning siis järgmises boksis räägitakse seda, kuidas droonid 5G tehnoloogiat ära kasutama hakkavad.

Ja naljakas on see, et 5G tehnoloogiat ju tegelikult nagu olemas polegi.

Kõikidel on palju mõtteid, on ka umbakaudsed plaanid selle kohta, mida 5G abil ära teha või kuidas seda pakkuma hakata. Kuid kui välja arvata mõned testid, siis tegelikkuses räägitakse hetkel õhust ja armastusest. Võib vaid eeldada, millised on jututeemad koosolekutubades, mille ustele suurte siniste tähtedega “5G” kirjutatud oli. Tehakse suuri plaane, räägitakse võimalikest kasutusolukordadest ning avaldatakse lootust, et nüüd mõne aastaga saavad asjad paika.

See oli nii ka eelmisel aastal

Ja see ei ole ka esmakordne. Kui möödunud aastal sama messi väisasin, siis oli 5G jutt täpselt sama. Toona sai sisse segada küll ka VR-teemasid, mis sel ajal palju kõneainet pakkusid, kuid läbikumavaks teemaks oli siiski just 5G.

Aga see, et kuigi 5G on alles mägede (või nüüdseks äkki küngaste) taga ja sellest räägitakse maailma suurimal mobiilvaldkonna messil juba mitmendat aastat jutti, näitab seda, et tulevik saab olema võimas.

5G haip on kõikjal, kõik teevad plaane, kõik panevad protsesse paika ja kõik sõlmivad kokkuleppeid. Ja kui see plaks tehakse, mille tulemusel saab 5G laiema avalikkuse ette tuua, siis võtab see ilmselt vaid hetke, kuni kõik need sõlmitud kokkulepped täiskäigul käima lükatakse ja 5G tehnoloogiat kasutavad lahendused inimesteni tuuakse.

Seni aga ootame järgmist messi, kust võib 5G loosungeid leida ilmselt veelgi rohkem.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.