Uudis

Maailma juhtiv ärileht valis Euroopa tehnoloogialiidrite sekka neli Eesti nime

Foto: Shannon Stapleton/Scanpix

Mainekas ülemaailmne ärileht Financial Times tõstab värskes väljaandes esile Euroopa tehnoloogiavalla inimesi ja ettevõtteid, kes aitavad uut kasvu luua.

Sajakonna nime seas on ka mitu Eestiga seotut.

Üksikisikute seast tõstetakse  Taavi Kotkat esile kui Eesti esimest CIOd ehk riigi IT-juhti, kes on aidanud Eestil saada eestvedavaks digiriigiks.

Uute ärimudelite ja teenuste loojate seast on tunnustatud Starship Technologiesi. Ahti Heinla ja Janus Friisi ettevõtte loodud pakirobotid on juba testimisel või kasutuses 20 riigis 100 linnas.

Lisaks on tõstetud esile superkondensaatoreid tootev  Skeleton Technologies. Kuigi Financial Times asetab ettevõtte Saksamaale, on tegu Eestis loodud ettevõttega. Skeletoni grafeenil põhinevad superkondensaatoreid kasutatakse veokites, bussides, tuulegeneraatorites ja satelliitides.

Lisaks toob ajaleht esile veel ühe ettevõtte, mis on loonud tehisintellektil põhineva platvormi, mis edastab tarbijate ostuandmeid jaekaupmeestele ja tarnijatele, mis peaks aitama neil ärimudelit parandada. Tegu on firmaga OSA DC, mis Eestis on suhteliselt tundmatu ja firma isegi märgib oma tegevuskohtadeks hoopis Sillicon Valley, Moskva, Kiievi, Souli, lisaks laienetakse Israeli, Hiinasse ja Jaapanisse. Ettevõtte aadress on siiski Kai 1, Tallinn.

Vaata kogu nimekirja siit.

Märksõnad:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.