Uudis

Maailma üks olulisemaid internetimaksete vahendajaid Stripe laienes Eestisse

Stripe kaardimakseterminal.Foto: Stripe

Stripe teatas, et avas oma beeta-etapis teenuse uutes riikides, sealhulgas Eestis. Stripe on levinud ja populaarne maksete vahendaja nii väikestele ja alustavatele kui ka väga suurtele internetiäridele.

Stripe’i eeliseks peetakse seda, et teeb ühele kaupmehele väga lihtsaks klientidelt kaardimaksete vastuvõtmise. Samuti kiidetakse Stripe’i lihtsat ja läbipaistvat hinnastamist.

Mitu Eestis e-kaubandusega tegelevat ettevõtjat ütlesid Geeniusele, et nad Stripe’i tegemisi ei jälgi ja ei oska uudise olulisust hinnata. Eestis on e-ostmisel väga levinud pangalink, samas kui rahvusvaheline e-kaubandus põhineb peamiselt krediitkaardil.

Piiriüleseid ettevõtjaid ja spetsialiste ning e-residente teenindava LeapIni tegevjuht Allan Martinson ütles, et Stripe’i laienemine Eestisse on oluline uudis küll.

Tema sõnul küsivad LeapIni kliendid oma ettevõtluse Eestisse toomisel Stripe’i tuge. “Stripe’i tugi on kolme kõige enam küsitud teenuse seas, mida tahavad meie kliendid, kes midagi rahvusvaheliselt müüvad,” ütles Martinson.

“Meil on Stripe’i integratsioon olemas ja saame kohe seda pakkuda,” lisas Martinson.

Stripe teatas sel nädalal, et firma teenused on saadaval nüüd ka Eestis, Lätis, Leedus, Poolas, Kreekas ja Malaisias. Stripe pakub lahendusi ühekordsete ja korduvate maksete internetis vastu võtmiseks ja vahendamiseks. Samamoodi saab makseid võtta füüsiliselt Stripe’i kaardilugeja või viipemakse terminaliga.

Lisaks pakub Stripe ka midagi e-residentsuse taolist: Stripe Atlas on täisteenus, millega ettevõtja saab asutada USAsse Delaware’i osariiki äriühingu ja seda juhtida ning hallata, olles ise ükskõik kus maailmas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.