Uudis

Maailma üks popimaid YouTubereid kaotas natsiskandaali tõttu lepingu Disney ja YouTube’iga

Maailma üks kõige populaarsemaid YouTubereid PewDiePie ehk Felix Kjellberg kaotas lepingud nii Disney kui ka YouTube’iga, kuna on viimasel ajal oma kanalile laadinud videoid, milles leidub natsiteemalisi elemente.

Asi sai alguse Wall Street Journali artiklist, mis kirjutas, et viimase poole aasta jooksul on Kjellberg postitanud üheksa videot, kus on näha haakriste, natsitervitusi või Hitleri pilte. Samuti maksis Kjellberg Fiverri teenuse kaudu kahele mehele, et nad hoiaksid video jaoks üleval silti, kus oli kirjas “surm kõikidele juutidele”.

Artikli valguses lõpetas Disney Kjellberga koostöölepingu. Disney esindaja ütles, et Kjellbergil oli sisu loomisel täielik vabadus, kuid sel korral läks ta liiga kaugele.

Samuti lõpetas lepingu YouTube, mis tegi koostöös Kjellbergiga videoseeriat YouTube Red keskkonnas. Samuti eemaldas YouTube Kjellbergi reklaamivõrgustikust, mis lubas tal oma videote juurde lisada paremini tasuvaid reklaame.

Kaks problemaatilist videot on nüüdseks kustutatud, kuid teised on endiselt alles. Kjellbergi sõnul ei toeta ta vihkamist õhutavat käitumist ning sisu, mida ta loob, on meelelahutus, mitte tõsine poliitiline avaldus.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.