Uudis

Maale masti alla maja ostnud online-töötaja: lootsin maailma parimat levi, aga selgus midagi muud

See et maal on kehv levi, on täitsa tavaline, kuid masti alla elama asudes ei tule selle võimaluse pealegi. Foto: Meelis Meilbaum/ Virumaa teataja/ Scanpix.

Kolisin elukaaslasega mõnda aega tagasi linnast eemal asuvasse majja, mis asub piltlikult öeldes otse telemasti all. Täpsemalt paikneme kõrgustesse ulatuvast hiiglasest 180 meetri kaugusel, mis võiks tähendada maailma parimat levi ehk pidu netisõltlaste jaoks. Vähemalt seda me arvasime. Konkurentsi kõrval suurt ka ei ole, sest naabermaju on näha ainult pisikeste täppidena, nii et see tundus väga reaalne.

Palju õnne superhea interneti eest!

Minnes uut kodu esimest korda uudistama jäi mast mulle kohe silma ja mõtted läksid sellele, et kuidas sealt tulev kiirgus hakkab mõjutama tervist. Guugeldasin teemat ja loetud artiklid panid mind ette kujutama, kuidas hakkavad juuksed välja langema ja paari aasta pärast võtab võimust varajane dementsus. Ent õnneks taipasin küsida nõu ka Geeniuse portaali kolleegidelt, kes küsimuse peale esmalt pikalt ohkasid ja vangutasid pead. Nende veenvaks vastuseks oli, et ainuke asi, mis sa sealt saad, on ülihea levi ja kiire internet – palju õnne!

Seda kinnitas ka esimene teenusepakkuja, kelleks oli Elisa. Klienditeenindaja, kes tegi pakkumise, lõi käsi kokku ja kiitis ülihead levi, mis on maal ju lausa harukordne.

Aga… me elame ju masti all

Mõni aeg hiljem lõime Elisaga käed ja tellisime piiramatu interneti, et saaks korraga kütta nii Netflixi, kuulata muusikat, mängida online’is League of Legendsit ja lehitseda Facebooki. Olime täiesti kindlad, et see ei saa olema mingisugune probleem. Meil on piirkonna kiireim internet – me elame ju masti all!

Ent mõne päeva pärast jõudis kohale reaalsus. Korraga saab teha ainult ühte asja, sest interneti kiirus ulatub parimal hetkel 7 megabitini, kuid halvimal 4 megabitini sekundis. Mistõttu ei saa Netflix mängida, kui tahad samal ajal näiteks laadida mõnda pilti alla.

Uurisin, milles on täpsemalt asi, kas oleme jätnud midagi ühendamata või on mõni muu ajutine tehniline probleem. Vastus sellele oli ootamatu – te elate mastile liiga lähedal! Teisisõnu lähevad lained meist üle pea ja signaal tuleb hoopis nelja kilomeetri kaugusel olevast mastist, millest soovib juba linnarahvas saada oma osa.

Probleem ei ole levinud

Meie õnnetuseks ja teiste kasuks, ei ole sellised juhtumid üldlevinud ja faktoreid on tegelikult isegi rohkem.

“Elades paarisaja meetri kaugusel mastist on probleemide esinemisel murekohaks näiteks seadme asukoht ruumis või üldise piirkonna suurem koormus, mistõttu jäävadki keskmised allalaadimiskiirused paraku madalamaks,” kommenteeris Elisa meediasuhete spetsialist Taavi Teder.

Meie õnneks viib Elisa lähima paari kuu jooksul piirkonnas läbi tehnilised uuendused, mis parandavad allalaadimiskiirust. Loodetavasti tähendab see seda, et enam ei pea koostama peas graafikut, kel on eesõigus olla internetis.

Märksõnad: , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.