Uudis

Maalehe peatoimetaja Malluka horoskoobiskandaalist: blogija suhtumine oli jäik

Foto: Scanpix/Arvo Meeks/Valgamaalane

Kirjutasime täna sellest, kuidas tuntud Eesti blogija Mallukas ehk Mariann Treimann sai Ekspress Grupilt kahjunõude, kuna jagas ilma loata Maalehes ilmunud Igor Mangi horoskoopi. Maalehe peatoimetaja Andres Eilart selgitas Geeniusele, miks nõue esitati.

Eilarti sõnul on probleem selles, et blogipidajaga võeti korduvalt ühendust õigusrikkumise osas nii telefonitsi kui ka meili teel ning paluti, et ta viivitamatult autoriõiguste rikkumise lõpetaks. “Kahjuks oli suhtumine jäik ja jätkati Maalehele kuuluva materjali levitamist ilma loata,” sõnas Eilart.

Eilart lisas, et Ekspress Meediale kuuluvaid teoseid reprodutseeriti vähemalt 17 korral ning et tegemist on materjalide mitmekordse kooskõlastamata kasutamisega.

Kokku esitati blogijale üle 6000 euro suurune nõue, mis hõlmab nii varalise kahju hüvitamist kui ka juriidilisi tasusid. Eilart selgitas, et nõue kätkeb endas Ekspress Meedia AS üldtingimuste rikkumist ning Maalehe väljaandjale tekitatud otsest varalist kahju, arvestades seejuures, et materjali ühekordne kooskõlastamata kasutamine on 200 eurot ning korduv loata kasutamine 320 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.