Uudis

Maapiirkondadesse internetti tuua soovinud DigiMaa tegevus peatatakse

Harjumaal kõikjale kiiret interneti tuua lubanud DigiMaa tegevus peatatakse alates 1. detsembrist ning selle põhjusena tuuakse välja et­te­võt­lus- ja kom­mu­ni­kat­sioo­ni­minis­ter Ur­ve Pa­lo plaan loobuda esialgsest plaanist toetada järgneva kahe aasta jooksul maakondlikke lairibaprojekte kokku 20 miljoni euroga.

Ministri uue plaani kohaselt valitakse riigihankega välja üks üleriigiline ettevõte, kelle ülesanne on 20 miljoni eurose toetusega ehitada välja valguskaablivõrgud piirkondades, kus praegu puuduvad kaabliga sidevõrgud ning kuhu eraettevõtjad neid järgneva kolme aasta jooksul rajada ei plaani.

Palo sõnul kuulutatakse toetusmeede kogu Eesti katmiseks kiire internetiga välja järgmise aasta alguses ning kandideerida saavad kõik ettevõtted, kes soovivad interneti valguskaabli arendamisse investeerida.

Siiski, DigiMaa ei pruugi olla lõplikult kadunud. Projekti veebielehel seisab, et edasised otsused DigiMaa tegevuse kohta tehakse pärast seda, kui on lõplikult selgunud milliseks kujunevad toetusmeetme tingimused. “DigiMaa koduleht ja kõik kommunikatsioonikanalid jäävad praegu avatuks,” märgitakse lehel.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.