Majandusministeerium kutsub ettevõtjaid digiriigi häkatonile

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: hackernoon.com

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium saatis Eesti tehnoloogiaettevõtjatele kutse osaleda Eesti esimesel digiriigi häkatonil. Häkatoni eesmärk on anda lisatõuge Eesti e-riikluse arengule ning teha uudsed lahendused inimestele kiiremini kättesaadavaks.

Tallinnas 12.-14. detsembrini 2018 toimuv digiriigi häkaton toob kokku riigiasutuste esindajad ja tehnoloogiaettevõtete eksperdid. Häkaton tähistab arendustalguid, kus meeskonnad proovivad piiratud aja jooksul luua toimiva teenuse või IT-lahenduse, mis lahendab päriselulisi probleeme riigisektoris.

Riigiasutuste esindajad toovad häkatonile ülesandepüstitused oma valdkondadest. Näiteks on oodata nii tervishoiu-, äriregistri, ühistranspordi ja muude oluliselt Eesti inimeste elu mõjutavate valdkondade ülesandeid. Neid hakkavadki IT-eksperdid lahendama, et 48 tunni pärast töötav teenus või vähemalt prototüüp valmis saada.

„Eesti e-riiklust on arendatud algusest peale riigiasutuste ja erasektori koostöös. Eesti arvukad e-teenused, e-tervise lahendused, mobiilse parkimise võimalus ja tulude deklareerimine internetis on saanud kõik teoks tänu riigi ja IT-ettevõtete ühistööle,“ kommenteeris ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist riikliku häkatoni korraldamise tagamaid.

„Soovime kokku tuua riigiasutuste esindajad ja ettevõtjad, et anda uut hoogu Eesti e-riigi edasisele arengule ja tõsta meie teenuste kasutajasõbralikkust. Meie infoühiskond on juba küllalt hästi arenenud, kuid meil on jätkuvalt palju võimalusi kasutada erinevaid tärkavaid tehnoloogiaid, et eestlaste elu veel paremaks ja mugavamaks muuta,“ lisas minister.

IKT-asekantsler Siim Sikkut ütles, et ettevõtjate tagasiside häkatoni ideele on olnud väga positiivne. „Mitmed ettevõtted on oma meeskonnad juba välja pannud ning ootame liituma teisigi. Tänase seisuga on häkatonile tulemas kaheksa meeskonda, teiste seas IT-ettevõtete Mooncascade’i, Net Groupi ja Helmese tiimid. Ettevõtjad ei pea olema varasemalt riigiga koostööd teinud, oluline on meeskonna tugev kompetents mõelda välja nutikalt toimiv lahendus ning pakkuda seda kasutajasõbralikus vormis. See on ka võimalus alustada või süvendada koostööd erinevate riigiasutustega,“ sõnas Sikkut.

„Häkatoni jooksul peaksid sündima vähemalt teenuste klikitavad prototüübid, võimalusel reaalselt töötav lahendus või miks mitte ka valmis toode. Parimatele lahendajatele oleme välja pannud ka rahalised auhinnad,“ kommenteeris asekantsler Sikkut.

Ettevõtjaid kutsutakse panema häkatonile välja vähemalt 4-5 liikmelise meeskonna, mille koosseisus on front- ja back-end arendaja, analüütik, kasuks tuleb ka kasutajasõbralikkuse disainer ja IT-arhitekt. Ülesannete püstituste omanikud avalikust sektorist tulevad ürituse alguses oma ideid esitlema. Kõigile võrdsete võimaluste loomiseks saavad lahendatavatest probleemidest ettevõtjad teada häkatoni algul. Pärast seda saab iga meeskond valida omale juba sobiva väljakutse, mida 48 tunniga  lahendada. Ürituse lõppedes valib žürii välja parimad, kellele on ka rahalised auhinnad. Võitjatiimile on rahaline auhind 10 000 eurot, kahele järgnevale auhinnalisele kohale kummalegi 5000 eurot. Lisaks pannakse välja erinevad lisatunnustused.

Häkaton saab teoks Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning Garage48 koostöös. Osalemiseks tuleb end registreerida saates e-kirja ministeeriumi projektijuhile Allan Allmerele (allan.allmere@mkm.ee), lisaks vastab tema ka jooksvalt kõigile küsimustele.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.