Mängutulemuste kokkuleppimine on probleem ka e-spordis

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Mängutulemuste kokkuleppimine mängus osalevate meeskondade vahel, et kihlvedudegaraha teenida,on probleemiks olnud erinevatel spordialadel. Nüüd paistab esineb seda üha enam ka e-spordis.

Üks juhtum leidis aset näiteks 2015. aasta alguses, kus mängude arendaja ning mitmete võistluste sponsor Valve teatas, et on mängutulemuste kokkuleppimise tõttu pannud 21-le Counter Strike: Global Offensive mängijale andnud eluaegse mängukeelu.

Valve’i sõnul uurisid nad mängijate kasutajakontosidning leidsid, et nad olid mängu järgselt vahetanud mitmeid hinnalisi virtuaalseid esemeid. Lisaksolimängijate peale pandud 10 000 dollari väärtuses panuseid.

Probleem seisneb mängu sees oleval süsteemil, kus mängijatel on võimalik vahetada suure väärtusega virtuaalseid esemeid päris raha vastu. See on omakorda tekitanud soodsa olukorra erinevale ebaseaduslikule panustamisele.

Ka Valve'i teisespopulaarsesmängus esineb sarnaseid probleeme – Dota 2s. Kolm aastat tagasi panustas Solo kasutajanime all mängiv inimene enda meeskonna vastu tuntud võistlusel ja võitis 332 dollarit.

Veel üks sarnane juhtum leidis aset 2014. aastal, kus kaht populaarset Filipiinide Dota 2 meeskonda, MSI Evolution ja Mineski, süüdistati mängutulemuste kokkuleppimises.

Antud juhtumite esinemine seletab, miks Valve on otsustanud karmilt karistada mängijaid, kes sellise ebaseadusliku tegevusega vahele jäävad. Firma tahab 21-le mängijale eluaegse keelu andmisega teistele hoiatava eeskuju luua.

Avafoto: artubr

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.