Uudis

Märk Bitcoini surmast või ei? Vastupidiselt esialgsetele teadetele võtab Microsoft rõõmuga bitcoine edasi

Microsoft ei aktsepteeri eilsete teadete kohaselt enam oma Windowsi poes maksevahendina Bitcoinikrüptovaluutat, kuigi võimalus maksta bitcoinides avanesvaid aasta tagasi. Nüüd on selgunud, et info lisati Microsofti veebilehele eksilikult ning kasutajad saavad endiselt bitcoinides maksta.

Microsoft muutis bitcoinide kasutamise maksevahendina võimalikuks 2014. aasta lõpus koostöös maksefirmaga Bitpay. Toona selgitas Microsoft, et see annab klientidele erinevaid võimalusi ning lubab neil oma seadmete ning pilvekontodega rohkem teha.

Eilsete teadete järel puhkesid spekulatsioonid, miks Microsoft enambitcoinidega tegeleda ei taha. Mõned kommentaatorid arvasid, et see juhtus vähese kasutatavuse tõttu.

Microsofti toe kadumine oleks Bitcoini kogukonda tabanud raskel ajal, kuna krüptovaluuta telgitagusteson käimas kahe vastasleeri võitlus. Üks pool väidab, et Bitcoin vajab ellujäämiseks taristus olulisi muutusi ning teine leer võitleb säärasele muutusele ägedalt vastu. Konflikt on kasvatanud isegi veendumusi, et krüptoraha võib osutuda mulliks, mis peagi lõhkeb.

Foto: bitcoin.com

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.