Uudis

Mark Zuckerberg kirjutas hiigelessee, et seista globaliseeruva maailma püsimise eest

Ülemaailmse suhtlusvõrgustiku Facebook tegevjuht Mark Zuckerberg tõi neljapäeval avalikkuse ette enda visiooni sellest, milline maailm tulevikus olema peaks.

Kokku 5700 sõna pikkune kirjatükk kandis üht läbivat sõnumit – edukaks tulevikuks peavad maailma riigid aina enam koostööd tegema, mitte end üksteisest isoleerima. “Facebooki eesmärk on tuua inimesi üksteisele lähemale ja ehitada globaalne ühiskond,” kirjutab Zuckerberg.

Mainitud globaalse ühiskonna loomiseks tuleb Zuckerbergi kõnest lähtuvalt järgida viit ideed. Esiteks, tuleb aidata üles ehitada toetavad kogukonnad nagu kirikud või sotsiaalsed organisatsioonid, kus praegu osalejate arv väheneb. Teiseks tuleb ehitada turvalised kogukonnad, mis ennetavad kriise ning aitavad üksteist, kui kriisid peaksid tekkima. Kolmandaks tuleb luua informeeritud ühiskonnad, mis viitab libauudiste levikule tänapäeva sotsiaalmeedias ning eeldatavalt nende leviku kontrollimisele tulevikus. Neljandaks tuleb luua osalevad ühiskonnad, ehk leida viise kuidas motiveerida inimesi valimistel käima. Viimaks tuleb luua globaalne ühiskond, mis seisab mõistlike ning inimlike väärtuste eest.

Kogu selles protsessis näeb Zuckerberg ka Facebookil suurt rolli, kuna paljud mainitud kogukondadest kasutavad suhtlemiseks nende suhtlusvõrgustikku. Samuti on libauudised levinud just Facebookis.

Seega võib öelda, et tegu on selgelt globaliseerumise eest seisva seisukohavõtuga Facebooki poolt. Kuigi Zuckerberg ei seo sõnavõttu ühegi konkreetse poliitilise sündmuse või inimesega, siis on viimasel ajal mitmed teised tehnoloogiaettevõtted võtnud selgeid seisukohti Ühendriikide president Donald Trumpi hiljutise tegevuse vastu. Zuckerbergi poolt tuli üldisem ning mitte konkreetselt kellelegi näpuga näitav kirjatükk.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.