Uudis

Martin Helme: EKRE-l ei tekkinud Karuga töist ja usalduslikku suhet

Rahandusminister Martin Helme.Foto: Stenbocki maja

Rahandusminister Martin Helme ütles, et EKREl ei tekkinud viimase poole aasta jooksul väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karuga töist ja usalduslikku suhet ning sellest tulenevalt otsustas erakond Karu täna välja vahetada.

Helme heitis Karule ette seda, et ta tuli tipp-poliitikasse ilma vähimagi varasema poliitilise kogemuseta ning leidis, et Karu tõttu oli tema ametikoht mitte EKRE portfell vaid nii-öelda ametnike partei käes.

Helme: ministrid peavad viima ellu erakonna poliitikat

“Erakond otsustas täna välja vahetada Kaimar Karu ministri kohal. Tänan Kaimarit tehtud töö eest. Paraku ei tekkinud temal ja erakonnal viimase poole aasta jooksul töist ja usalduslikku suhet. Ei tekkinud ka meeskonda ülejäänud ministrite delegatsiooniga,” teatas rahandusminister Martin Helme ühismeedias.

Helme leiab, et sel mängis rolli see, et Karu ei olnud varasemalt poliitise kogemusega.

“Küllap mängis oma rolli see, et ta tuli tipp-poliitikasse ilma vähimagi varasema poliitilise kogemuseta, mistõttu ei mõistnud, et ministri koha saamiseks teevad sajad inimesed igapäevaselt pikki aastaid tõsist tööd. Selle töö tulemusel saadakse valimistel hääled teatud väärtuste ja poliitikate ellu viimiseks,” kirjutas Helme.

Rahandusminister teatas sedagi, et erakonna valijad, liikmed ja juhid ootavad, et erakonna ministrid viiks ellu koalitsiooni ja erakonna poliitikat. “Praegu kippus aga nii olema, et IT ja väliskaubandusministri portfell oli mitte EKRE vaid Ametnike Partei käes,” lisas Helme.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.