Uudis

Martin Mets: Telefonide lõputuna tundunud hinnatõusule pandi nüüd piir ette

Uute ja vanade iPhone'ide hinnad.

Eile kuulutati välja uued iPhone’id ja üllatus-üllatus, tavamudelite hinnad on täpselt samad mis eelmisel aastal. Kireva värvivalikuga lõbusam iPhone 11, mida võiks võrrelda iPhone XR-iga eelmisest aastast, hakkab aga maksma lausa meil Eestis 50 eurot vähem.

Täna tuli siia otsa teade, et uus OnePlusi telefon, ilmselt siis 7T Pro, hakkab maksma vähem kui suve hakul välja tulnud OnePlus 7 Pro, mida ma siin mõõdutundetult kiitnud olen.

Väga hea telefon, aga selle hind kindlasti pani ostjaid mõtlema ja eks OnePlus on siit omad järeldused teinud.

Samsung Galaxy Note 10 eelkäija tuli eelmisel aastal müügile 999eurose hinnaga, tehes sellega korraliku hüppe. Nüüd maksab uus Note 10 poes 50 eurot vähem ehk 949 eurot. Samuti on hinnas alla tuldud, aga siin muudab pildi keerulisemaks kangema mudeli Note 10+ olemasolu, mille hinna alumine piir on 1099 euro juures.

Konkurents pani hinnatõusule piiri

Tundub, et aeg, kus telefonide tippmudelite hinnale tuima näo ja uhke keynote’iga iga aasta 50 eurot juurde laoti, hakkab läbi saama.

Vähemalt nende tavaliste telefonide puhul, milles erilist võrreldes keskpäraste mudelitega on vähe, aga seda kompenseeritakse usina turundusega. Huvitav saab olla näha, mida Huawei uue telefoni Mate 30 ja selle hinnaga teeb. Arvestades seda jama Androidiga võiksid nad ikka julgelt hinnas alla tulla, et kuidagagi konkurentsis püsida.

Konkurents telefoniturul on nii karm, et kõrgemat hinda saab küsida ikkagi millegi reaalselt uue ja põneva eest, nagu voldiktelefonid Samsungil ja Huaweil, aga need peavad end mõistagi enne valmis toodete ja töökindlate seadmetena veel tõestama.

Uue iPhone’i eest ei saagi rohkem hinda küsida

Muidugi võiks ju öelda, et mille eest näiteks iPhone’i puhul üldse oleks kõrgemat hinda küsida, et midagi uut ju ei ole. Nagu ikka, protsessor on parem, kulm on kitsam ja kaamera oskab uusi trikke, aga sellega kõik ka piirdubki.

Inimesed kurdavad, et miinusena pole iPhone’ides 5G-d, aga ma arvan, et niikaua, kuni keegi ei tea, mida sellega peale hakata, siis ilmselt pole seda ka veel klientidel vaja.

Uutes Androidi mudelites võib see ju olla, aga no mida sa päriselt sellega täna teed. Me maksame peale asja eest, mida me ei saa kasutada. USB-C võiks olemas olla, jah, isegi iPadid on selle ju omaks võtnud.

Muidugi, Apple ilmselt teenib kokkuvõttes nende uute telefonidega rohkem, sest sügisel tehakse lahti uus tele- ja mänguteenus. Mõlemad teenused on väga mõistliku hinnaga ja lisaks kui ostad uue Apple’i seadme, saad teleteenust aasta otsa tasuta kasutada. Kohe 60 eurot nagu maast leitud.

Märksõnad: , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.