Villigu kinnitusel oli Taxifyl kohtumisi viimase aasta jooksul mitmete erinevate potentsiaalsete investoritega. “Lisaks rahale tundus, et [Didil] on ka lisaväärtust pakkuda, näiteks kasvõi tehnoloogia ja turukogemuse osas. Teised investorid oleksid peamiselt vaid raha pakkunud,” sõnas Villig.
Tegutsemisest saadik on Taxify investoritelt kaasanud ligikaudu 2 miljonit eurot. Viimati kaasas Taxify investorite raha mullu märtsis ning seda 500 000 euro ulatuses. Kuigi Taxify ei avalikusta Didi investeeringu mahtu, spekuleeritakse ajakirjanduses, et summa jääb 10 miljoni euro piiresse.
Villigu sõnul on nad investoriga leppinud kokku, et nemad investeeringu mahtu praegu ei kommenteeri, kuid kunagi tulevikus võivad nad selle avalikustada. Ärileht kirjutas, et Didi omab äriregistri järgi alates 27. juulist 13 protsenti eestlaste ettevõttest.
Taxify loob uusi töökohti ning laieneb Londonisse
“Didi investeering võimaldab meil uusi töötajaid kiiremini palgata. Järgmise poole aasta jooksul kavatseme palgata ligi 100 uut töötajat, kes enamjaolt hakkavad töötama klienditoe ja tarkvaraarendusega. Klientide jaoks peaks see tähendama tarkvara paremat arenemist ning klienditoe kiirenemist,” rääkis Villig.
Eesti ühe kiiremini kasvava ettevõtte kaasasutaja sõnul luuakse uued töökohad peamiselt Eestisse ning rahvusvaheliselt ei ole neil kavas uusi kontoreid avada linnades, kus Taxify ei tegutse. Laienemise osas sõnas Villig, et hetkel ootavad nad litsenti saamist, et saaks teenuse avada Londonis. Laieneda kavatsetakse veel paari suuremasse Euroopa ja Aafrika suurlinna.
“Ettevõtte juhtimise osas midagi ei muutu. Asutajad saavad firma strateegiat määrata. Meil on nüüd lihtsalt strateegiline koostööpartner kellelt nõu küsida, et vältida vigade tegemist. Neil on väga suur arendusmeeskond, mis tähendab, et saame nende platvormist võtta mingeid mooduleid üle. Lisaks on neil hea ligipääs kapitalile, nad on ise tõstnud üle 10 miljardi dollari,” kirjeldas Villig.