Uudis

Martinson: rünnaku ohvriks langenud robot on juba täna tööpostil tagasi

Allan Martinson. Foto: PM/Scanpix

Geenius kirjutas täna Kakumäel toimunud vahejuhtumist, kus purjus mees ründas Starship Technologies pakirobotit ja pakki oodanud inimest. Ettevõtte ärijuht Allan Martinson kinnitas Geeniusele, et vahejuhtum leidis aset, kuid tõi välja, et robotiga ei juhtunud midagi tõsist ning see on juba täna tööpostil tagasi.

“Robot ei läinud ümber, seda löödi mitu korda jalaga, kuid robot kahjustada ei saanud ning sõidab Kakumäel ilusti edasi. Vahejuhtum oli rohkem kannatanu (pakki oodanud inimene – toim) ja purjus meesterahva vahel. Peksmise käigus käivitas robot sireeni ja meie keskusesse edastati häire,” kirjeldas Martinson.

Starshipi roboti videos on inimeste näod on udustatud

Ärijuhi sõnul on analoogseid vahejuhtumeid tulnud ette üksikutel kordadel.

“Meie robotid on tänase seisuga üle maailma sõitnud kokku ligi 74 000 kilomeetrit ja selle käigus on üle 10 miljoni inimese nendega kokkupuutunud. On üksikuid samalaadseid kergeid intsidente olnud, kuid ükski meie robot ei ole nende käigus kahjustada saanud,” täpsustas Martinson.

Starshipil on vahejuhtumist olemas videosalvestus, kuid ettevõttel ei ole kavas politseisse avaldust teha. “Videosalvestuse puhul on meil väga selged privaatsusreeglid, mis sätestavad selle, kuidas me videopilti käitame. Juhtimiskeskuse operaatorid näevad reaalajas pilti, kuid inimeste näod on udustatud,” selgitas Martinson.

Üha rohkem linnasid seadustab pakirobotite kasutamise

Samal ajal seadustavad ühe rohkem linnasid ja omavalitsusi pakiveorobotite kasutamise, mis on Starshipi jaoks töövõit.

Ööl vastu tänast võttis näiteks Austini linnavolikogu (linn USAs Texase osariigis) ühehäälselt vastu regulatsiooni, mis lubab pakiveorobotid kõnniteedele, viitas Martinson.

Ka Mountain View, linn California osariigis, ootab autonoomsete pakiveorobotite pilootprogramme ja plaanib selle aasta jooksul valmis saada eelnõu nende tänavatele lubamiseks. Mountain View’s, kus asub näiteks Google’i peakorter, on avaldanud soovi oma robotid tööle panna kolm ettevõtet. Peale Starshipi, kes plaanib linnas toiduveoga alsutada, on teised huvilised Šveitsi firma TeleRetail ja kohalik startup Robby Technologies.

Täiendatud 11:45: lisatud viide Starshipi tegevusele maailmas.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.