Uudis

Matemaatikamängu tegev Eesti noormees sai Euroopa parimate ettevõtjate võistlusel 2. koha

Timo Timmi (vasakult esimene) tuli TransferWise'i korraldatud Euroopa parimate noorte ettevõtjate konkursil teisele kohale.

Kõrgetasemeline žürii valis Eesti noormehe Timo Timmi veebipõhise matemaatikamängu Euroopa 20 Under 20 võistluse parimate sekka.

Idufirma TransferWise otsis sel kevadel võistlusega 20 Under 20 Euroopa parimaid alla 20-aastaseid ettevõtjaid. Võitjad valisid välja oma ala ekspertidest tippkohtunikud, teiste seas TransferWise’i kaasasutaja Taavet Hinrikus, Skype’i kaasasutaja Niklas Zennström ning Innocent Drinks’i kaasasutaja Adam Balon.

Võitjaks osutus 18-aastane Aimee Clint Ühendkuningriigist projektiga Books By Stellas, mis on autismiteadlikkust tõstvad raamatud.

Teisele kohale tuli Timo Timmi, kes oma võistlusliku äpi baasil matemaatikamänguga 99math soovib muuta matemaatika õppimise koolides mängulisemaks.

Tegemist on Kahootile sarnaneva veebiteenusega, kus õpetaja loob matemaatikamängu ning osalejad saavad oma arvutites tehteid lahendada. Võistluse lõpuks selgub, kes kõige rohkem õigesti vastas.

“Tänapäeva noored ei tunne, et neid toetataks piisavalt, et oma äriideed ellu viia,” rääkis TransferWise’i kaasasutaja Taavet Hinrikus. “On selge, et noored on ambitsioonikad ning nende ettevõtlustahet tuleb julgustada. Just sellel põhjusel olen ma endale südameasjaks võtnud toetada algatusi nagu TransferWise 20 Under 20.”

Timo Timmi ütles, et talle pakkus võistlus suurepärase võimaluse tutvuda noorte ettevõtjate ja nende unikaalsete äriideedega üle Euroopa.

“TransferWise’i kontori külastus ning erinevate töötajatega kohtumine andis tõelise eeskuju maailmaklassi firmakultuurist, mida ma isegi loodan tulevikus oma firmas saavutada,” rääkis ta. “Võistlus oli väga kasulik, sest lisaks mentorlusele sain üüratult inspiratsiooni ning uusi sõpru ettevõtlusmaastikult.”

Teised eestlased, kes 20 finalisti sekka jõudsid on kangajääkidest kotte tootva SISU koti kaasasutaja Kertu Birgit Anton ning kliente ja kunstnike kokku viiva veebilehe Rosella Kunst asutaja Rainer Kravets.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.