Meil oli kontoris Eesti esimene HTC Vive Pro ja me mängisime sellega ühte mängu

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Geeniuse autoportaali toimetaja Tarmo Tähepõld käis virtuaalreaalsuses ja tuli sealt ka tagasi.

Ühel õhtul saime võimaluse tööl üles sättida kõige võimsam ja parem virtuaalreaalsusseade, mis tarbijatele praegu üldse kättesaadav on ehk HTC Vive Pro. Teadaolevalt on see esimene HTC Vive Pro Eestis. See tuli hiljuti müügile, mitte küll veel Eestis, ja see peaks pakkuma kõige parema virtuaalreaalsuskogemuse üldse.

Meie proovisime sellega peamiselt VR-mängu Beat Saber, mis on ka selle aasta kõige kiidetuim VR-mäng üldse ja meil ei olnud toimetuses kedagi, keda see mäng oleks külmaks jätnud.

Toimetuses on kõik vaimustuses

“Mulle meenutas see tunnet nagu esimest korda Microsoft Kinecti proovides. Tavalise puldiga konsooli juurest oli see suur hüpe edasi. Vive Pro ja see hull valgusmõõgadisko on ka täiesti teistmoodi telekamäng, olgugi, et ma olen varem proovinud nii PSVR-i kui Oculust,” ütles mängu proovinud Geeniuse peatoimetaja Hans Lõugas.

Geeniuse autoportaali toimetaja Tarmo Tähepõllul oli see teine kogemus VRiga. “Esimene oli maikuus uue Renault Megane RSi testipäeval Poolas, kuhu oli toodud ka võidusõidutool, rool, pedaalid ja peakomplekt, et RSiga virtuaalses maailmas sõita. Üks minut hiljem rebisin selle endal peast ja lahkusin kiirel sammul, et mitte kogu komplekti täis… noh, saate aru küll. Seega veidike pelgasin, kuidas see Beat Saberi katse lõppeb. Kaamera filmib ja puha…”

Kaks mängu hiljem oli Tarmo aga vaimustusess. “Süda pahaks ei läinud ja muusika rütmis kastikeste hakkimine oli sama mõnus kui kunagine Fruit Ninja mäng. Kogemuse puudumine tähendas muidugi seda, et kippusin ruumis füüsiliselt liiga palju ringi liikuma ja seadet segadusse ajama. Aga väga oleks tahtnud kuskil pimedates koridorides ka natuke zombisid jahtida…”

Beat Saber on rütmimäng, kus HTC Vive’i puldid on valgusmõõkadeks ning muusika rütmis tuleb õiges suunas purustada sinu poole hõljuvaid kuubikuid. Peale vaadates on see kõigest kahe Tšehhi arendaja tehtud mäng natukene nagu Fruit Ninja, aga hoopis teistsuguse tunnetusega. See on täpselt selline mäng, mille jaoks virtuaalreaalsus on tehtud ja millega annab virtuaalreaalsust müüa.

Beat Saber läheb tegelikult kirja korraliku trennina, sest juba paariminutiline mõõgavõitlus lööb pulsi kõrgele ja võtab üsna higiseks, eriti kui seda kõrgematel raskusastmetel mängida.

Kes peaks selle endale ostma?

Eesti esimese HTC Vive Pro omaniku Rein Zobeli sõnul tellis ta VR-komplekti Vive’i enda kodulehelt ja selle hind on päris soolane, lausa 1400 euro eest.

“See on siis kogu komplekt koos uute pultide ja 2.0 majakatega. Vive Pro nimelt töötab ka vanade pultide ja majakatega, aga tavaline Vive ei tööta uutega,” sõnas MaruVR-i VR režissöör Zobel.

Kõige suuremaks uuenduseks võrreldes vanema HTC Vive’i versiooniga peab ta ekraani kõrgemat resolutsiooni, aga ka ergonoomilisust ja külgeehitatud kõrvaklappe.

“Üldjoontes olen rahul, aga hind ei tee seda tavakasutajale väga atraktiivseks. Helikvaliteet on keskpärane ja ka ergonoomilisus jääb Oculus Riftile alla,” sõnas ta.

Seda saan ma ka ise kinnitada, sest HTC Vive Pro’l on pultidel puutetundlikud pinnad, millega tegevusi juhtida. See on harjumatu ja seda sain tunda teist selle aasta VR-hitti, seiklus- ja puslemängu “Moss” peategelast, pisikest hiirekest juhtides. Oculus Rifti pultide analoogkangidega on ekraanil toimuvat juhtida oluliselt lihtsam kui puutetundlike plaatidega.

Zobeli sõnul pole HTC Vive Pro kindlasti mõeldud kõigile. “See on üks väheseid seadmeid, mille nimes on “Pro” sees ja mis on ka tegelikult on profesionaalidele mõeldud,” lisas ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.