Uudis

Microsoft kuulutas välja striimiteenuse, mis lubab Xboxi mänge telefonis mängida

Microsoft kuulutas välja mängustriimiteenuse Project xCloud, mis lubab konsoolimänge mängida ka arvutis ja nutitelefonides.

Mängude voogedastusteenust lubas Xboxi boss Phil Spencer juba selle aasta juunis E3 2018 mängumessil ja nüüd kuulutati see ametlikult välja.

Tegu on mängude voogedastusega nagu ikka, mängud jooksevad keskses serveris ja kasutajatele kuvatakse lihtsalt videopilti, ilma et oleks vaja vastavat võimast riistvara mängude jooksutamiseks. Microsofti trumbiks on siin andmekeskuste olemasolu üle maailma ja Azure pilvetehnoloogia, mis peaksid hoolitsema pildikvaliteedi ja väikeste viiteaegade eest.

Samas kinnitab Phil Spencer videos, et konsoolimängud kui sellised veel niipea ära ei kao ja teenus on mõeldud eelkõige neile, kellel pole mängukonsoole või ei saa neid endale lubada.

Millal saab hakata Project xCloudi teenust kasutama, see on veel ebaselge. Microsoft on ka teada andnud, et nad töötavad järgmiste Xboxi konsoolide kallal ja kuuldavasti üks neist on odav mängude voogedastuseks mõeldud seade.

Eelmisel nädalal kuulutas enda mängude striimiteenuse välja ka Google.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.