Uudis

Microsoft lükkab juhtpaneeli järjest rohkem kõrvale

Microsoft tutvustas Control Panelit esimest korda 1985. aastal.Foto: Shutterstock

Microsoft tõmbab vaikselt Windowsi juhtpaneelile (Control Panel) joone alla. Windows 11-ga tuli kaasa palju uuendusi ning üks neist on järjest rohkemate juhtpaneeli funktsioonide täitmine seadete rakenduses (Settings).

Uues operatsioonisüsteemi Windows 11 testversioonis on Microsoft viinud võrgusätted ümber seadetesse ning nüüd toimub ka rakenduste desinstallimine sealt.

Ettevõte alustas juhtpaneelist eemale liikumist juba peaaegu 10 aastat tagasi, kui tutvustasid Windows 8-ga alternatiivi, ehk seadeid. Alates sellest ajast on need kaks rakendust kõrvuti eksisteerinud.

Praegu on veel mitmeid toiminguid, mille Windows suunab kasutajad juhtpaneeli korda ajama, kuid sellegipoolest on aru saada, et seadete rakendus on loodud juhtpaneeli asendama.

Microsoft üritab Windows 11-ga oma operatsioonisüsteemi muuta modernsemaks ning lihtsamaks kasutajate jaoks. Nädalate jooksul on tulnud mitmeid uuendusi, mis on üldiselt operatsioonisüsteemi paremaks muutnud, kuid The Verge’i sõnul tundub see siiski olema kõige poolikum Windowsi versioon, mis siiani välja lastud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.