Uudis

Microsoft on valmis ära ostma TikToki, millele Trump soovib USAs keeldu seada

Foto: Shutterstock

Kuigi Ameerika Ühendriikide president Donald Trump teatas sel nädalavahetusel, et kavatseb hetkel maailma vast, et populaarseima äpi TikToki USAs ära keelustada on Microsoft valmis hiinlaste loodud äpi ära ostma. 

Trumpile ei ole meeltmööda olnud see, et TikToki taga on Hiina ettevõte ByteDance. Kuna Hiinas on valitsusel väga suur kontrolli ettevõtluse üle, siis on sarnaselt Huawei kaasusega üleval suur kahtlus, et TikToki kaudu saavad Hiina ametivõimud lääneriikide kodanike järgi luurata. 

Peale TikToki keelustamise avalduse tegemist on Trump suhelnud Microsofti tegevjuhi Satya Nadellaga, kes teatas täna blogipostituse vahendusel, et tema juhitud ettevõte ostaks osa TikToki ärist meeleldi ära. 

TikToki puhul on ameeriklaste murekohaks olnud see, et Hiinas asuvate serverite abil ei ole neil kuidagi võimalik olla kindel, et äpi loojad ei luura kasutajate taga. Sellise mure kohta on aga ByteDance öelnud, et USA kasutajaid puudutavaid andmeid hoiustavad nad üldsegi USAs asuvates serverites, mille varukoopiad on Singapuris. 

Konkreetsemalt on Microsoft valmis omandama selle osa TikTokist, mis puudutab kasutajaid, kes asuvad USAs, Kanadas, Austraalias ja Uus-Meremaal. Omandamise järgselt on gigant valmis äppi edasi haldama. 

Microsofti ja ByteDance’i vahelised läbirääkimised on kestnud juba mõnda aega ning otsus on lubatud langetada hiljemalt 15. septembriks. 

Märksõnad: , , , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.