Uudis

Microsoft tahab, et sa saaksid Androidi äppe ka Windowsis kasutada

Windowsi äpipoest võib varsti leida ka Androidi rakendusi.Foto: Shutterstock

Microsoft töötab hetkel tarkvaralahenduse kallal, mille abil saaks Androidi äppide arendajad tuua oma rakendused Windowsi äpipoodi, kirjutab Windows Central.

Lahendus tähendaks ideaalis seda, et arendajad ei pea rakenduste koodis suurt midagi muutma ning põhimõtteliselt saab Androidile mõeldud koodiga äpi kohe Microsofti poodi üles panna.

Päris üks-ühele Google Play poest äppe siiski Windowsisse üle tuua ilmselt ei saa, kuna paljud äpid vajavad toimimiseks hetkel Google Play teenuseid, mida Google teistes operatsioonisüsteemides kasutada ei luba.

Projekti nimi on Project Latte ja Microsoft kuulutab selle ametlikult välja väidetavalt järgmise aasta alguses ning arvutitesse jõuab funktsionaalsus ilmselt sügisel.

Kuna Microsoft ise midagi ametlikult kommenteerinud pole, siis võib ka juhtuda, et see funktsioon ilmavalgust ei näegi. Sama juhtus 2016. aastal projektiga, mille koodnimi oli Astoria ja mille abil loodeti samuti Androidi äpid Windowsisse üle tuua.

Hetkel saab Androidi äppe jooksutada Windowsi arvutites läbi sisseehitatud Your Phone programmi, kuid see töötab vaid üksikute Samsungi telefonide puhul.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.