Uudis

Microsoft teeb Windowsi stardimenüü välimuse täiesti ümber, palju kära tekitanud funktsioon kaob

Windows 10 stardimenüü.Shutterstock

Kui su arvutil on Windows 10, siis navigeeri korraks stardimenüüse. Mida seal näed? Vasakul asetseb failide ja kaustade nimekiri, mida tavaliselt navigeerimiseks kasutatakse ning paremal on…plokid. Suure tõenäosusega neid kasutama ei juhtu.

Vot need asjad.

Windows Central kirjutab, et Microsoft saadab needsamad plokid ilmselt ajaloo prügikasti ja stardimenüü tehakse sootuks ümber. Uuendus on alles väga varajases staadiumis ning pole teada, millal kurikuulsad plokid kaovad, kuid ilmselt millalgi sel või järgmisel aastal.

Plokid tulid esimest korda kaasa koos Windows 8-ga, enne olid need Windowsi operatsioonisüsteemidega telefonide pärusmaa. Muutus oli küllaltki ehmatav, sest vaikimisi olid plokid stardiriba asemel, millega enamik kasutajaid harjunud oli. Tänaseks pole Microsoft plokkide funktsiooni enam väga ammu uuendanud ja seega pole ka eriti inimesi, kes seda kasutaks.

Mis asemele tuleb? Vara veel kindlalt öelda, kuid väidetavalt plaanib Microsoft vahetada plokid väiksemate ikoonide vastu. Välimuselt ennustatakse, et see näeb välja enam-vähem nagu Windows 10X stardimenüü. Siin artiklis on uue stardimenüü väga algeline versioon piltidena olemas, kuid vaevalt, et see lõpus selline välja näeb.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses