Uudis

Microsoft toob Apple’i AirDropile sarnase funktsiooni Windows 10 peale, millega mugavalt faile saata

Näiteks kui leiad mõne huvitava veebilehe, siis Near Share'i abiga saad seda kiirelt ka sõbrale näidata. Foto: Microsoft

Microsoft plaanib Windows 10 operatsioonisüsteemile lisada Apple’i AirDropile sarnase funktsiooni nimega Near Share.

Sisuliselt ongi tegu AirDropiga Windows 10 jaoks. See on mõeldud kiireks ja mugavaks failide jagamiseks erinevate seadmete vahel. Seega kui sõber istub kõrval arvutis ning talle oleks vaja kiirelt üks pilt saata, siis lubab Near Share seda teha.

Uuele funktsioonile pääseb ligi ekraani alumises osas oleva kiirmenüü kaudu, kust saab näiteks wifit sisse ning välja lülitada.

Lahenduse kasutamiseks tuleb Near Share sisse lülitada mõlemal arvutil, mille vahel on soov faile jagada. Seejärel tuleb kasutatava rakenduse juures leida üles “Share” nupuke, mis on olemas näiteks failide sirvimiseks mõeldud File Exploreris ning Edge veebibrauseris. Viimaks on tarvis valida seade, millega faili jagada ning seejärel saab teine inimene arvutis teate, et temaga soovitakse midagi jagada.

Praeguse seisuga on Near Share kättesaadav vaid Ühendriikides, Ühendkuningriigis ning Austraalias, kuid peagi peaks see jõudma kõigi Windows 10 operatsioonisüsteemi kasutajateni.

Eile kirjutasime, et sarnast lahendust testib ka Google.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.