Uudis

Microsoft toob täna turule uue veebibrauseri, mis näeb välja peaaegu nagu Chrome

Microsoft Edge ja selle uus logo.Shutterstock

Microsoft teeb täna avalikkusele kättesaadavaks järgmise versiooni Edge brauserist ning võrreldes eelmise versiooniga on uuendusi palju. Uus Edge põhineb nimelt Chromiumi koodil, mis on sama kood, millele on üles ehitatud ka Google Chrome brauser.

Artikli kirjutamise ajal pole lõplik versioon uuest Edge’ist veel avalikult kättesaadav, kuid soovi korral saab alla laadida developer versiooni, mis peaks sellele üsna sarnane olema.

Üldiselt meenutabki uus Edge kangesti Chrome’i. Nii väljanägemise kui ka funktsionaalsuse poolest. Kuna brauserid põhinevad samal koodil, siis töötavad kõik saidid Edge’is täpselt samamoodi. Samuti peaks töötama Edge’il kõik brauserilaiendused, mis Chrome’ile saadaval on.

Chrome kasutajatel on Edge’ile üleminek väga sujuvaks tehtud, sa saad ühe hiireklikiga (Edge küsib seda installeerimisel) üle tuua Chrome’i sirvimisajaloo, kataloogid ja lemmikuks märgitud veebisaidid.

Uus Edge. Kliki peale, et näha suureltGeenius

Miks üldse uut Edge’i kasutada, kui see Chrome’iga pea identne on?

Üks suur argument, mis Edge’i kasuks räägib, on selle privaatsussätted. Uuel brauseril on vaikimisi sisse lülitatud funktsioon nimega tracking prevention, mis ei lase veebisaitidel sinu kohta informatsiooni koguda. Seda, mida täpsemalt blokeerida, saad juba sätetest ise valida.

Teine äge funktsioon on Edge’il immersive reader. Kui sind segavad näiteks uudisartiklite lugemisel pildid ja videod, siis saad ühe hiirevajutusega (nupp ise asub aadresiriba paremal) lülitada immersive reader’i sisse ja brauser kuvab sulle antud veebisaidil ainult teksti.

Lisaks head uudised neile, kes varem Edge’i on kasutanud ja kellele see väga aeglane tundus. Microsoft lubab, et uus Edge peaks olema nüüd kõvasti kiirem.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.