Mida oodata maailma suurimalt tehnikamessilt CES 2018?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
ces.jpg

Järgmisel nädalal algab Las Vegases maailma suurim tehnikamess Consumer Electronics Show (CES), mille mastaapi ei anna ühegi teise analoogse messiga võrrelda. Mullu külastas seda kokku üle 180 000 inimese ning tooteid oli esitlemas üle 4000 ettevõtte.

Selgi aastal on CESil toimuvat kohapealt kajastamas Geenius. Loetud päevad enne messi algust teeme kerge ülevaate, mida võib sealt oodata.

Google, Google, Google!!!

Kõige olulisem uudis tänavuselt CESilt on Google’i osalemine. Google ei ole CESil oma boksiga väljas olnud juba väga pikalt ning sel aastal osalemine tuli paljudele üllatusena. Suure tõenäosusega on messil osalemine seotud üha suureneva Google’i tootevalikuga. Olgu nendeks nutikõlarid, kõrvaklapid või nutitelefonid.

Kuulujuttude kohaselt Google’ilt ühtegi uut toodet oodata ei ole, aga üllatusteks tasub alati valmis olla. Eeldatavasti demonstreerib Google oma ökosüsteemis olevate toodete ühildumist.

Samas on see veidi kummaline kuna CES ei ole avatud mess vaid sinna pääsevad vaid tehnoloogiavaldkonnaga seotud inimesed ehk ajakirjanikud, edasimüüjad, investorid ja paljud teised. Eelnimetatud seltskond peaks Google’i tootevaliku ning nende toimimisega juba niigi kursis olema.

Väga suured telekad

Arvad, et su kodus olev 50-tolline teler on suur? Unusta ära. CES on põhikoht, kus teleritootjad näitavad enda uusi saavutusi. Nädalad enne messi algust hakati rääkima, et sel korral näeme veelgi suuremaid telereid kui varem. Suurusele lisaks on neil telekatel ka väga suure resolutsiooniga ekraanid.

Suurte telekate ralli lõi tänavu käima LG, kes edastas meediale juba pressiteate 88-tollisest 8K telerist. Ulmeline telekas aga selline CES ongi, kõik on ameerikalikult suur.

Hääljuhtimisega vetsupotid

Nutikõlarid on uus reaalsus. CES 2018 on uute nutikõlarite kõrval oodata muidkui tooteid, kuhu on hääljuhtimise assistent sisseehitatud. Suure tõenäosusega pannakse hääljuhtimine taimepotti, telerisse ja miks mitte isegi ka vetsupotti, ilma naljata.

Virtuaalreaalsuse surm ja liitreaalsuse tulek

Kui keegi veel ei usu, et virtuaalreaalsus (VR) on surnud, siis tasub vaadata CESil esindatud ettevõtteid. Kui veel aasta või kaks tagasi leidis suurel hulgal VR-iga tegelevad ettevõtteid, siis sel aastal on neid märgatavalt vähem. See on tõestus sellest, et VR ei ole oodatud edu saavutanud ning massidesse jõudnud.

VRi hääbumisest võidavad kasu need ettevõtted, kes arendavad hoopis liitreaalsust (ARi). Just nende ettevõtete osakaal on tänavusel messil hüppeliselt kasvanud. Suure tõenäosusega saab ARi lahendusi näha ka mitmetelt suurfirmadelt. Midagi konkreetset on veel raske tuua välja aga seda valdkonda tasub jälgida.

Eestlased CESil?

Kui sul, hea lugeja, on meile soovitada mõni eestlastega seotud ettevõte, mis on CESil esindatud või mõni muu põnev vidin, mida me peaksime CESi ajal kindlasti kohapealt kajastama, siis anna meile sellest kommentaariumis või e-posti ronald.liive@geenius.ee teel märku.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.