Uudis

Mida teha tagasikutsutud telefoniga, kui operaator pole sinuga ühendust võtnud?

Täpselt nädal aega tagasi teatas Samsung, et seoses 35 õnnetusjuhtumiga kutsuvad nad tagasi kõik Note 7 nutitelefonid, mis on klientideni tarnitud. Selleks hetkeks oli klientideni jõudnud üle miljoni Note 7. Tagasikutsumine pidi olema rahvusvaheline ehk see mõjutab ma eestlasti.

Geeniusele teadaolevalt ei ole Baltikumis veel ükski Note 7 süttinud. Telia Eesti pressiesindaja Raigo Neudorfi sõnul on nad eelmüügist Note 7 soetanud kliente seadme tagasikutsumisest teavitanud ning kliendid on neid ka tagastanud.

Elisa Eesti suhtekorraldusjuhi Marika Raiski sõnul on nad sama teinud, kuigi Geeniusele on teada vähemalt üks Elisa klient, keda ei ole tagasikutsumisest veel tänaseni informeeritud.

TÄIENDATUD 12.09:Oleme Elisa palvel sellele kliendile edastanud teate, et ta võtaks ise operaatoriga ühendust, sest Elisa sõnul on nad kõigile Note 7 eeltellijatele teate edastanud, kuid selle kliendini pole teade millegipärast jõudnud.

Hoolimata sellest, kas operaator on klienti juba informeerinud või mitte on klientidel mõistlik see esimesel võimalusel ise neile tagastada või viia Samsungi hooldusesse. Eestis on kaks Samsungi hoolduskeskust – MTTC Eesti (aadressil Türi 5, Tallinn) ja TSC Eesti (aadressil Pärnu mnt 139c/1).

Tagastades telefoni Samsungi hoolduskeskusesse saab klient vastu asendustelefoni, milleks tavapäraselt on eelmise või üle-eelmise põlvkonna lipulaev. Telefoni tagastades on kliendil kaks valikut, kas ta ootab ära Note 7 uue tarne või küsib raha tagasi.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.