Uudis

Mida uut ja ägedat toob Android 11? Esimesed asjad on teada

Foto: www.xda.com
Android 11.Google

Google on välja toonud esimese variandi Android 11 versioonist, mis on eelkõige mõeldud arendajatele, kuid annab aimu, mida täisversioonis oodata võib. Siin on nimekiri esialgsetest märkimisväärsematest muudatustest, mida The Verge testis ja on välja toonud.

Jutumullid

Tegu on sarnase lahendusega, nagu hetkel võimaldab Facebook Messengeri kasutajatel ekraanile vestluse jutumulle kuvada. Jutumullide mõte on võimaldada süsteemi üleselt otse ekraanilt juurde pääseda pooleli olevatele vestlustele, hoolimata sellest, mis rakenduses neid alustatud on.

Algselt pidi see juba välja tulema Android 10-le, kuid erinevatel põhjustel see sinna ei jõudnudki.

Vestlused

Eelmise funktsiooni täiustamiseks on teadete kuvamise lehele nüüd loodud eraldi sektsioon ainult vestluste teavitusteks.

See hakkab eeldatavalt paiknema muudest teavitustest eespool, otse kiirfunktsioonide all.

Parandatud rakenduste õigused

Sarnaselt Apple’i lähenemisele võimaldab Android uues versioonis anda rakendustele ajutisi õigusi. Olgu selleks kaamera ja mikrofoni kasutamine või asukoha määramine, ei pea kasutajad tulevikus muretsema, et rakendused neid pidevalt taustal jälgivad.

Ekraanikuva salvestamine

Esmakordselt katsetati ekraanikuva salvestamist juba Android 10 beetaversioonis, kuid lõppkasutajateni see funktsioon ei jõudnud. Google pole aga antud teemat maha matnud ning nüüd on sellel funktsioon ka uus värske välimus.

Muu

Väiksematest muudatustest leiab esmasest Android 11 versioonist ka uue õhuviipe, mille abil saab muusikat mängida või pausile panna. Samuti ei lülita lennurežiimile minek enam automaatselt Bluetoothiga ühendatud seadmeid välja.

Mitmeid muudatusi on tehtud ka kapoti all: näiteks parandatud tuge erinevat tüüpi volditavatele ekraanidele, turvaseadistusi ning 5G võrgu integratsiooni parandatud.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.