Uudis

Mida võimalik järgmine peaminister Ratas e-valimiste kohta arvab? Siin on tema senised seisukohad

peaministri_tuba.jpg

Täna sai lõplikult selge, et seni valitsenud koalitsioon on lagunenud ja nüüd saab suure tõenäosusega peaministrikoha uue valitsuse suurim partei Keskerakond.Kuigi erakond on ajalooliselt tulihingeliselte-valimiste vastu võideldnud, on peaministrikandidaatJüri Ratas seni jäänud ebaselgele seisukohale.

Poliitikule kohaselt vältis Ratas tänavu oktoobris ERR-ile antud intervjuus e-valimiste osas otsese seisukoha avalikustamist. Samasandis ta mõista, et isiklikult on ta alati hääletanud valimisjaoskonnas. Võrdsete võimaluste tagamisele viidates rõhus Ratas, et e-hääletamise periood peab kattuma elukohajärgses jaoskonnas eelhääletamise päevadega.

Kutsus üles e-hääletama

Kuigi Keskerakond on mitmetel valimistel nõudnud e-valimiste tulemuste tühistamist tundub Ratas olevat e-häälte osas sõbralikum. Sellele viitab mullu veebruaris tehtud Facebooki sissekanne, kus Ratas ärgitas inimesi e-valimistel osalema ning andma hääle tema või tema isa poolt.

Üldistavalt öeldes saab tõdeda, et Ratase poolt antud intervjuudes on e-valimiste ning muid e-lahendustega seonduvaid küsimusi puudutatud vaid põgusalt ning seetõttu on raske hinnata võimaliku uue peaministri seisukohti e-residentsuse, jagamismajanduse, kokkuleppevedude ning muude e-küsimuste osas.

Avafotod: Artur Sadovski ja Riigikantselei

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.