Uudis

Miks koguneb täna Vaba Lavale üle kahesaja IT-arendaja ja ajateenija?

Täna toimub Vaba Laval programmeerijatele ja IT-juhtidele mõeldud iga-aastane konverents PyCon Estonia, mis lisaks tarkvaraarendajatele meelitas sel korral kohale ka Eesti Küberväejuhatuse küberajateenijad.

PyCon konverents keskendub ühele maailmas enimkasutatud programmeerimiskeelele Python, mida teiste seas kasutavad oma toodete arendamisel näiteks Google, Instagram ja Spotify. Jagatakse praktilisi, olulist mõju omavaid Püütoni kasutuslugusid ning püütakse ennustada, milliseid arenguid toob lähitulevik.

“Kuna kaitsejõudude esindajad on aktiivselt osa võtnud Python CodeClub ülenädalastest tehnilistest seminaridest, siis soovisime veelgi panustada Eesti Kaitsejõudude tehnoloogilisse kompetentsi ja kutsusime Küberväejuhatuse ajateenijad ka oma konverentsile. Eesti väiksus soodustab taolist erasektori ja avaliku huvi koostööd,” rääkis PyConi konverentsi ellukutsuja ja peasponsori, tootearendusettevõtte Thorgate operatsioonide juht Virgo Riispapp, kes konverentsi pealkorraldajana esindab ka MTÜ Python Estoniat.

“Muutuvas maailmas konkurentsis püsimiseks tuleb ka valdkonna tegijatel end pidevalt täiendada ja meie ülesanne on õiged inimesed PyConile kokku tuua, et kõik maksimaalselt võidaksid,” lisas Riispapp.

“Tulime PyConile kuna otsime oma vägedesse alati uut talenti. Küberväejuhatuses on täna 30-pealine tiim, kellest viiendik on seenior tarkvaraarendajad ja arhitektid ning ülejäänud on küberajateenijad. Kasutame Püütonit testimisel, simuleerimisel ja mitmete protsesside automatiseerimisel. Samuti kuulub Küberväejuhatuse sideplatvormi juurde Püütoni integratsiooniliides, mille abil saame erinevaid kolmandate osapoolte rakendusi hõlpsasti külge ühendada. Näiteks oleme sinna ühendanud info Eesti ettevõtte Threod mehitamata õhusõidukitelt,” rääkis Küberväejuhatuse R&D valdkonna projektijuht Tarmo Aia.

Püüton programmeerimiskeelt kasutatakse maailmas laialdaselt erinevate digitoodete prototüüpimisel aga ka suures koguses andmete töötlemiseks. Keel loodi kolmekümne aasta eest Hollandis ning oma nime sai see briti komöödiagrupi Monty Python järgi. Tänasel PyCon Estonia konverentsil astuvad üles lisaks Eesti valdkonna praktikutele ka mitmed rahvusvahelised nimed nagu Travis Oliphant and Lukáš Hurych.

Travis Oliphant on ettevõtete Quansight, Anaconda (Continuum), NumFOCUS ja PyData asutaja. Olles teinud projekte mitmete Fortune 500 ettevõtetega omab Travis pikaajalisi kogemusi keeruliste andmete töötlemise ja administreerimise vallas. Sealjuures on ta loonud ka NumPy, SciPy, Conda, Numba ja XN. Lukáš Hurych on ettevõtte Twisto tootejuht ja tehniline turundaja – niiöelda pythonista, kes üle kõige armastab häkkida ning uudseid asju katsetada.

Lisaks peasponsorile Thorgate ja peakorraldajale MTÜle Python Estonia toetavad selleaastast kogukonda liitvat konverentsi ettevõtted KPMG Baltics, Namespace, UpCloud, Oracle, Veriff, Paxful, Nevercode, Microsoft ning ka Briti Saatkond Eestis.

Nimetatud tehnoloogiaettevõtted kasutavad kõik Püütonit oma igapäevases tootearenduses ning osalevad konverentsil, et kogemusi vahetada ning leida tulevasi töötajaid. Püütonist huvitujad, kellel tänasel konverentsil osaleda ei õnnestunud, saavad endale sobival ajal liituda Python CodeClub raames kahe nädala tagant kolmapäeviti toimuvate tehniliste seminaridega.

Rohkem infot leiab siit grupist.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.