Uudis

Miks nii? Transpordiamet saadab Waze’ile lumesahkade asukohad, aga äpp neid alati ei näita

Waze'is hakati näitama teehooldusmasinaid 2019. aastal.Foto: kuvatõmmis

Koos eelmisel nädalal tulnud lumega panime tähele ka seda, et kaugeltki mitte kõik lumesahad ei ole nähtavad Waze’i kaarti peal. 2019. aastal lubas toonane maanteeamet, et teehooldusmasinad hakkavad olema nähtavad Waze’i kaardi peal, et liiklemist turvalisemaks muuta.

Uurisime transpordiameti maanteeliikluse juhtimise üksuse analüütiku Hannu Ploompuu käest, miks kõiki lumesahkasid Waze’is näha pole. “Tehniliselt asi töötab, kas ka sisuliselt, sõltub puhtalt Waze’ist,” ütles ta.

Ploompuu selgitas, et nende partner FleetComplete edastab andmed teehooldusmasinate kohta Waze’ile, kuid ta ei oska kommenteerida, mis põhjusel Waze vahepeal neid andmeid rakendusse ei sisesta.

Ploomupuu lisas, et transpordiameti poolelt võib seda ette tulla, et mingil põhjusel ei ole kõik sahad FleetComplete’i jaoks kättesaadavad, kes ei saa sellepärast infot edastada Waze’ile. Kuid ta lisas, et tema kogemusel on need probleemid olnud vaid üksikute lumesahkadega.

Sellest, et riik teeb Waze’iga koostööd, kuid kõik oluline info sinna endiselt ei jõua, kirjutasime ka üle kahe aasta tagasi. Juba siis eksisteeris sama probleem, et toonane maanteeamet edastas Waze’ile automaatselt informatsiooni teede kohta, kuid rakenduses avaldus sellest vaid osa.

Küsisime selgitust ka Waze’ilt ning täiendame uudist kohe, kui saame ka nende kommentaari.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.