Miks peab hädaabinumbrile sõnumi saatmiseks eelnevalt registreeruma?

Politsei ja kiirabi saab ka sõnumiga kutsuda. Foto on illustratiivne.Foto: Kristjan Teedema, Postimees/Scanpix

Ilmselt ei tea päris paljud, et numbrile 112 saab lisaks helistamisele ka mobiilist tekstisõnumi saata. Selline võimalus on täitsa olemas, kuid et sõnum automaatselt Häirekeskusesse jõuaks, peab eelnevalt konto looma.

“Teenuse kasutamiseks tuleb luua kasutajakonto, kuna eelnevalt registreerimata mobiilinumbrilt saadetud sõnum ei jõua automaatselt Häirekeskuse infosüsteemi,” seisab Häirekeskuse hädaabinumbri kodulehel. Kasutajaks saad registreeruda siit.

Geeniuse toimetusel tekkis küsimus: mis siis, kui inimene tahab häirekeskusesse hädaolukorras sõnumit saata, aga ta pole teadlik, et selleks pidi konto looma? Või kui helistamine pole lihtsalt mingil põhjusel võimalik?

Häirekeskuse koostöö korraldamise talituse ekspert Krislin Tigase sõnul on SMS-112 teenus hetkel suunatud eelkõige kuulmis- kõnepuudega inimestele, kellel ei ole võimalik teha harilikku hädaabikõnet.

Samas märkis ta, et ka kontota sõnum jõuab lõpuks kohale. “Eelnevalt registreerimata mobiilinumbrilt saadetud sõnumi jõudmine Häirekeskuse infosüsteemi on ajakulukas, mis aga ei tähenda, et see jääks tähelepanuta või vajadusel abi välja saatmata,” ütles ta.

Tigase lisas, et SMS-112 teenust ootavad varsti ilmselt uuendused. “Häirekeskusega ühenduse võtmise parendamine ja lahenduste leidmine on Riigikantselei poolt algatatud ligipääsetavuse direktiivi töörühmas töös, ja seda nii SMS-112 teenuse kasutaja kui ka eelnevalt registreerimata kasutaja vaatest,” lõpetas ta.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.