Uudis

Miks telefonis rakenduste sulgemine akut tegelikult ei säästa?

Oleme varem kirjutanud mitmeid lugusid sellest, kuidas oma nutiseadme aku tööaega pikendada. On veel üks asi, mis paljude arvates seda teeb, kuid reaalsuses mõjub hoopis vastupidiselt. Selleks on rakenduste käsitsi sulgemine. Taustal oleva rakenduse sulgemine ei suurenda aku tööaega, vaid hoopis vähendab seda. Kohe seletame, miks.

Nii iOS kui ka Android toimetavad taustal olevate rakendustega suhteliselt sarnaselt, seega käib järgnev mõlema operatsioonisüsteemi kohta.

Rakendusel on tegelikult viis olekut:

  • Ei tööta: rakendust ei ole kunagi avatud ja ta ei tee midagi.
  • Aktiivne: rakendus on hetkel ekraanil töötamas.
  • Mitteaktiivne: rakendus on taustal ootel. Ta ei tee mitte midagi, kui sa rakendusest lahkud ja vahetad mõnele teisele rakendusele.
  • Taustal olev rakendus: rakendus ei ole ekraanil, kuid töötab sellegipoolest, laadides näiteks alla uusi e-kirju, podcaste või jälgides sinu teekonda ette antud marsruudil.
  • Lõpetatud: sisuliselt sama, nagu esimene variant. Rakendus on taustal ega tee mitte midagi.

Nii iOSi kui ka Androidi operatsioonisüsteemid sisaldavad keerukaid algoritme, mis erinevate rakenduste olekuid haldavad ja muudavad. Algoritm sulgeb tükk aega kasutamata olnud rakendused või rakendused, mis nõuavad vajatust rohkem energiat või mälumahtu. Samuti teab algoritm, milliseid rakendusi ja millal sa umbes vajada võiksid, pannes nad valmis või värskendades rakenduse sisu taustal enne, kui sa rakenduse taas avad.

Süsteem saab mälus olevaid rakendusi hulga kiiremini ja efektiivsemalt käivitada. Kui need sulgeda, võrduks see sellega, kui lülitada oma arvuti iga kord selle juurest lahkudes täielikult välja. Rakenduste  mittesulgemine ei ole kasulik mitte ainult akule, vaid muudab seadme kasutamise samuti kiiremaks ja efektiivsemaks.

Kui soovid oma aku tööaega pikendada, kasuta hoopis neid nippe iOSi ja neid nippe Androidi tarbeks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.