Uudis

Miks suvalised inimesed sind Facebookis sõbraks lisavad

facebook_friend.jpg

Ilmselt on kõik ühel või teisel hetkel kogenud tunnet, kui Facebooki ilmub teade, et keegi tundmatu isik soovib hakata sõbraks. Tihtilugu on need võõrad veel aasiapäraste nimedega. See tekitab küsimuse: miks ta mind lisab?

Põhjuseid on palju ning ühte selgelt vastust ei ole. Üks on aga kindel: kui inimene on võõras, ei ole mingit mõtet tema kontaktisoovi vastu võtta.

Siin on mõned enamlevinud põhjused, miks suvalised inimesed sind oma sõbralisti lisada soovivad.

Nad tahavad sulle midagi müüa

Tihtipeale soovivad suvalised kontod, kes sõprust otsivad, sulle midagi müüa. See tähendab, et nad hakkavad näiteks sõnumites erinevaid pakkumisi saatma või hakkavad sind piltide peal märkima, et sa nende kuulutust näeksid. See põhjus ei ole küll eriti ohtlik, kuid tüütu siiski.

Nad tahavad su andmetele ligi pääseda

Teine põhjus, miks suvalised kontod sind sõbraks lisada võivad on see, et nad tahavad ligi pääseda su piltidele, kontaktandmetele ning muule infole. Põhjuseid selleks on mitmeid, kuid ilmselt ükski neist ei ole heatahtlik.

Nad tahavad sind petta

Kolmas põhjus, miks keegi suvaline võib tahta sind sõbraks lisada on see, et nad soovivad sind petta ning seeläbi näiteks krediitkaardiandmed või paroolid kätte saada. Säärane petmine toimub tihi erasõnumites või jagatavate linkide kaudu. Siia alla kuuluvad ka inimesed, kes väidavad, et nad on Facebooki esindajad ja vajavad konto kinnitamiseks sinu parooli. Pea meeles: ükski veebileht ei palu sul iialgi oma parooli kellelegi saata.

Pettuse alaversioon on sinult raha küsimine või väljapetmine mingi vabanduse abil.

Nad arvavad, et sa oled nunnu

Kõige süütum põhjus, miks võõrad inimesed sind lisavad on see, et nad arvavad, et sa näed väga nunnu välja. Miks mitte, aga mõtle järgi, kas internetivõõraga on vaja selliseid asju ajada.

Nad ajavad sind kellegagi segamini

See on probleem, mille all kannatavad enim need, kel on väga populaarne nimi. ToomasTammel ning Kadri Kasel on ilmselt igal hommikul Facebooki sisse logides vähemalt kolmuut sõbrataotlust inimestelt, kes arvavad, et tegemist on mõne nende sõbraga.

Nad tahavad oma kontot tõepärasemaks muuta

Facebookis on väga levinud klikifarmid, kus kontod panevad raha eest postitustele püstiseid pöidlaid. Facebook võitleb aktiivselt selliste kontode vastu ning üks võimalus, kuidas Facebooki turvameetmetest mööda hiilida, on jätta mulje, et tegemist on päris kontoga. Selle jaoks on aga "päris inimestest" sõpru vaja, milleks võid osutuda sina.

Otsest kahju see sulle ei pruugi teha, kuid sõbrunedes aitad ikkagi kaasa interneti saastamisele.

Neil on igav

Alati on võimalus, et keegi lisab sind seetõttu, et neil on igav ja aja veetmiseks lisavad nad suvalisi inimesi enda sõbralisti.

Foto: Digital Desktop

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.